Drągowski powstrzymał Atalantę! Polak ustanowił niesamowity rekord (WIDEO)

Bartłomiej Drągowski rozegrał jeden z najlepszych meczów w życiu zatrzymując fenomenalnie grającą w obecnym sezonie Serie A Atalantę. W ciągu 90 minut na bramkę strzeżoną przez Polaka oddanych zostało 18 celnych strzałów i żaden z nich nie wpłynął na zmianę rezultatu. Mecz drużyny z Bergamo z Empoli FC zakończył się wynikiem 0:0, a Polak pobił rekord skutecznych obron (17) w pojedynczym spotkaniu Serie A od sezonu 2004/2005.

Atalanta jest jedną z najefektowniej i najefektywniej grających drużyn w obecnym sezonie Serie A. Wystarczy powiedzieć, że przed meczem 32. kolejki ekipa z Bergamo zajmowała czwarte, premiowane awansem do fazy grupowej Ligi Mistrzów miejsce, a licznik najbardziej bramkostrzelnego napastnika w talii Giana Piero Gasperiniego, Duvana Zapaty, zatrzymał się na dwudziestu golach.

Trzeci w klasyfikacji najlepszych strzelców obecnego sezonu Kolumbijczyk mógł się spodziewać, że w meczu z beniaminkiem i jednocześnie trzecią od końca drużyną w tabeli, jego bilans ulegnie znacznej poprawie. Nie wiedział jednak, że jeden z najlepszych meczów w życiu rozegra Drągowski.

Polak dwoił się i troił na linii bramkowej Empoli, udaremniając coraz to kolejne próby napierających rywali. W ciągu 90 minut na bramkę strzeżoną przez Polaka oddano w sumie 32 strzałów, w tym 18 celnych, ale ten nie pozwolił piłce wpaść do siatki. W sumie wykonał aż 17 skutecznych interwencji, a raz został wyręczony przez kolegów. Często wykonywał więcej niż jedną lub dwie parady na przestrzeni zaledwie kilku sekund, a napastnicy Atalanty i kibice zgromadzeni na trybunach Stadio Atleti Azzurri d’Italia łapali się za głowy. W trakcie meczu Empoli oddało z kolei... 2 strzały w tym 1 celny.

Na szczególną uwagę zasługują interwencje z 28. i 89. minuty, gdy Josip Ilicić wykonał dwie bliźniacze akcje, w których po zejściu do środka pola karnego oddał celne strzały, w kapitalnym stylu obronione przez Drągowskiego. W drugiej połowie dwukrotnie w ciągu dwóch sekund Polak zatrzymał próby Hansa Hateboera i Andrei Masiello, a w samej końcówce obronił groźną piętkę Gianluki Manciniego.

Ze względu na remis Atalanta spadła na 6. miejsce w tabeli i do 5. AS Roma traci jeden, a do 4. AC Milan dwa punkty. Natomiast Empoli cały czas ma szansę, by utrzymać się w najwyższej włoskiej klasie rozgrywkowej. Drużyna, której barw broni Drągowski zajmuje trzecie miejsce od końca, jednak do bezpiecznej strefy, na sześć kolejek przed końcem sezonu, traci jedynie dwa punkty.

Drągowski swoją karierę zaczynał w Jagiellonii Białystok, z której w 2016 roku przeszedł do Fiorentiny. Na początku obecnego roku został wypożyczony do Empoli.