MŚ w tenisie stołowym: Holenderskie przygotowania Li Qian

Inne
MŚ w tenisie stołowym: Holenderskie przygotowania Li Qian
fot. PAP/EFE

Mistrzyni Europy Li Qian w Arnhem rozpoczęła w poniedziałek ostatni etap przygotowań do mistrzostw świata, który odbędą się w Budapeszcie (21-28 kwietnia). Jej partnerką deblową jest reprezentująca Holandię Li Jie, stąd wybór tego miejsca na zgrupowanie.

 
"Li Qian udała się do Holandii z Kingą Stefańską (obie są zawodniczkami KTS Enea Siarka Tarnobrzeg). Na miejscu trenować będą pod okiem selekcjonerki miejscowej reprezentacji Li Jiao, a oprócz Holenderek będą także zakontraktowani sparingpartnerzy" - poinformował PAP szkoleniowiec kadry narodowej i mistrzyń Polski Zbigniew Nęcek, którego asystentką jest Stefańska.
 
W 2015 roku Li Qian i Li Jie zdobyły brązowe medale mistrzostw świata i Europy w grze podwójnej.
 
"Zapewne o powtórzenie świetnego wyniku z Suzhou sprzed czterech lat będzie bardzo ciężko. Ale jeśli szukać jakiejkolwiek szansy na dobry wynik to właśnie w tej konkurencji. System rozgrywania indywidualnych mistrzostw świata, a konkretnie duża liczba startujących zawodniczek z Chin, Japonii, Singapuru, Korei czy Tajwanu, powoduje, że skala trudności dla tenisistek stołowych z Europy jest zdecydowanie wyższa niż podczas igrzysk olimpijskich" - dodał Nęcek.
 
Po kilkudniowym zgrupowaniu, Li Qian i Stefańska wraz z holenderską ekipą przeniosą się na Węgry. "O realnym celu wynikowym będę mógł powiedzieć coś więcej dopiero po poznaniu drabinki losowania" - przyznał trener biało-czerwonych.
 
Natomiast w chorwackiej Opatiji przygotowania do MŚ rozpoczęli pozostali Polacy pod wodzą szkoleniowca męskiej reprezentacji Tomasza Krzeszewskiego, tj. Natalia Bajor, Natalia Partyka, Marek Badowski, Patryk Chojnowski, Jakub Dyjas i Patryk Zatówka. W grupie treningowej są także utalentowani Samuel Kulczycki i Maciej Kubik, którzy w ostatnich dniach z powodzeniem startowali w turnieju ITTF juniorów we francuskim Metz, gdzie zajęli drugie miejsce drużynowo i trzecie w deblu.
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze