To fatalna informacja dla klubu i kibiców ONICO. W najważniejszym momencie sezonu stracą najważniejsze ogniwo zespołu, drugiego najlepiej punktującego siatkarza. Uraz pleców jest jednak na tyle poważny, że lekarz klubu w porozumieniu ze sztabem reprezentacji podjął decyzję o przerwie w grze siatkarza.

 

- Bartek Kurek od dłuższego czasu zmagał się z bólami krzyża, niestety w zeszłym tygodniu doszło do nasilenia dolegliwości. Wykonane badania wykazały, że należy pilnie wdrożyć leczenie, by zapobiec pogłębieniu się kontuzji i nie ryzykować zdrowiem zawodnika - powiedział Adamczyk.

 

Lekarz uspokoił jednak, że sytuacja nie jest aż tak poważna, by zagrażała możliwości dalszego uprawiania siatkówki.

 

Kurek dołączył do ONICO w grudniu ubiegłego roku. Od tamtego czasu zmagał się już z jednym urazem. Kontuzji mięśni brzucha wywołanej zbyt mocnym wygięciem przy ataku nabawił się podczas drugiego meczu w barwach stołecznej ekipy z Jastrzębskim Węglem.

 

W celu zabezpieczenia klub z Warszawy wystosował do PLS oficjalne pismo z prośbą o zgodę na przeprowadzenie transferu medycznego. Według nieoficjalnych informacji Kurka ma zastąpić inny reprezentant Polski Maciej Muzaj. 

 

Transmisja meczu ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel we wtorek w Polsacie Sport. Początek o godz. 20:30.

 

WYNIKI I TERMINARZ PLUSLIGI