MŚ w tenisie stołowym: Polacy wśród rozstawionych w Budapeszcie

Inne
MŚ w tenisie stołowym: Polacy wśród rozstawionych w Budapeszcie
fot. Cyfrasport

Mistrzyni Europy Li Qian i Natalia Partyka w singlu oraz Marek Badowski i Patryk Zatówka, Natalia Bajor i Partyka oraz Li Qian i Holenderka Li Jie w deblu zostali rozstawieni w mistrzostwach świata w tenisie stołowym, które w niedzielę rozpoczną się w Budapeszcie. W grze pojedynczej wystąpi po 128 kobiet i mężczyzn - 64 na podstawie rozstawienia i kolejnych 64 z eliminacji.

Z "jedynkami" zagrają Chińczycy, leworęczna Ding Ning i praworęczny Fan Zhendong. W czołówce są tylko dwaj zawodnicy trzymający rakietkę uchwytem piórkowym: Chińczyk Xu Xin i Wong Chun Ting, reprezentant Hongkongu występujący w polskiej superlidze w Dekorglassie Działdowo.
 
Zdecydowana większość najwyżej rozstawionych to atakujący. Z defensorów w szerokiej czołówce są Koreanka z Południa Suh Hyowon, Japonka Hitomi Sato i Koreanka z Północy Kim Song.
 
Defensorką jest także złota medalistka ubiegłorocznych ME Li Qian, która jest rozstawiona z numerem 29. Z kolei Partyka ma nr 52.
 
W deblu i mikście rywalizować będą po 64 pary - 32 rozstawione i następne 32 wyłonione z kwalifikacji.
 
W grze podwójnej "jedynki" otrzymali Japończycy: Hina Hayata, Mima Ito i Masataka Morizono, Yuya Oshima.
 
Badowski i Zatówka zagrają z nr 19, Bajor i Partyka z 20, zaś brązowe medalistki MŚ i ME z 2015 roku Li Qian i Li Jie z 24. Obie są obrończyniami.
 
W mikście najwyżej rozstawieni zostali Wong Chun Ting i Doo Hoi Kem.
 
Z Polaków w eliminacjach muszą startować: singiel - Bajor, Patryk Chojnowski, Jakub Dyjas, Badowski i Zatówka, debel - Dyjas/Chojnowski, mikst - Dyjas/Partyka i Badowski/Bajor.
 
Przed dwoma laty w Duesseldorfie tytuły mistrzów świata wywalczyli: Ding Ning i Ma Long w singlu, Ding Ning i Liu Shiwen oraz Xu Xin i Fan Zhendong w deblu (wszyscy Chiny) oraz Japończycy Kasumi Ishikawa i Mahary Yoshimura w grze mieszanej.
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie