Liga Mistrzów: VAR podzielił ekspertów. "Na końcu decyzję podejmuje człowiek"

Piłka nożna

Po szalonym meczu Manchesteru City z Tottenhamem nie milkną echa po wykorzystaniu systemu VAR. Sędzia Cuneyt Cakir zdecydował się z niego skorzystać zarówno przy bramce Fernando Llorente w 73. minucie, jak i w końcówce, kiedy Raheem Sterling strzelił gola na 5:3, który dałby Obywatelom awans do półfinału Ligi Mistrzów.

VAR został wykorzystany do oceny bramek w kluczowych momentach meczu. Gdyby nie system wideoweryfikacji, to Manchester City grałby dalej po bramce Sterlinga w 90. minucie. Arbiter dopatrzył się jednak spalonego i nie uznał trafienia.

 

- Żeby VAR był sprawiedliwy, to każda podobna sytuacja musi być rozpatrywana w identyczny sposób. Tak nie jest. Jest jeszcze dużo miejsca na różne interpretacje sędziów. Piłka nożna to bardzo dynamiczny sport i nawet z VAR ciężko jest stwierdzić, czy spalony był czy nie. Nie wiem, czy można nazwać to sprawiedliwością - powiedział Gonzalo Feio.

 

- Zawsze będą kontrowersje. Nigdy nie dojdziemy na sto procent, czy jest to sprawiedliwe, ale na pewno pomaga sędziom w sytuacjach, w których mieli wątpliwości - ocenił Dariusz Wdowczyk. - Mamy o co się spierać. Czasem sytuacje są tak zagmatwane - dodał.

 

- Na końcu zawsze decyzję podejmuje człowiek. Wiele zależy od osobowości sędziego, jego decyzji, tego czy potrafi szybko zareagować. W meczu Tottenhamu z Manchesterem arbiter nie był zdecydowany i to wywołało zbędne dyskusje - powiedział Jerzy Dudek. - Piłka na świecie jest polemiką. Budzi wiele dyskusji, czy sędzia zawalił, czy nie. Teraz mamy trochę mniejszą dyskusję, ale sztucznie kreowaną - dodał.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie