Musimy liczyć się z tym, że Kurka zabraknie w kwalifikacjach olimpijskich

Siatkówka

Bartosz Kurek przeszedł w czwartek operację mikrochirurgiczną kręgosłupa lędźwiowego. – Musimy liczyć się z tym, że zabraknie go w kwalifikacjach olimpijskich – powiedział w magazynie #7strefa Kamil Drąg.

– To jest jedna z najbardziej nieprzyjemnych kontuzji, jakiej można doznać. Wyrazy współczucia dla Bartka, tym bardziej że jest to duże osłabienie dla jego zespołu, ale też duży cios dla niego – stwierdziła Katarzyna Sielicka, dyrektor sportowy ŁKS Commercecon Łódź.

– Lekarze, którzy operowali Bartka, mówią o trzech miesiącach, ale za trzy miesiące to on dopiero będzie zdolny do pełnego treningu. Kiedy będzie zdolny do uprawiania siatkówki na najwyższym poziomie – takim, do jakiego nas przyzwyczaił – tego nie wiemy. Przypomnijmy sobie kontuzje kręgosłupa Piotra Nowakowskiego, czy Michała Winiarskiego. Trzymajmy kciuki za Bartka, żeby to nie była aż tak poważna kontuzja. Musimy jednak liczyć się z tym, że Kurka zabraknie w kwalifikacjach olimpijskich. Takie są fakty. Na pewno nie zagra w Lidze Narodów, a występ w kwalifikacjach stoi pod znakiem zapytania – powiedział dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Kamil Drąg.

Przypomnijmy, że turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 zostanie rozegrany w dniach 9–11 sierpnia w Gdańsku. Polacy zmierzą się w nim z Tunezją, Francją i Słowenią. Jak twierdzi selekcjoner Vital Heynen – będzie to najważniejszy start reprezentacji Polski siatkarzy w obecnym sezonie.

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie