Piłkarz Spurs poszedł do szatni po nieuznanym golu Sterlinga. Nie wiedział o awansie

Piłkarze Manchesteru City i Tottenhamu stworzyli niesamowite widowisko w rewanżu 1/4 finału Ligi Mistrzów, ostatecznie zakończone sensacyjnym awansem Kogutów. Moussa Sissoko w momencie zdobycia gola przez Raheema Sterlinga w doliczonym czasie gry nie wytrzymał i wyszedł do szatni. Sędziowie anulowali trafienie po interwencji VAR, jednak francuski pomocnik o tym nie wiedział...

Środowe spotkanie na Etihad Stadium przejdzie do historii futbolu. Po niesamowitym początku spotkania, ostatnie minuty były równie pasjonujące. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry gola na wagę awansu strzelił Sterling, jednak sędziowie po interwencji systemu VAR orzekli spalonego.

Pep Guardiola i sztab The Citizens zdążyli już wybuchnąć radością po golu na 5:3, jednak ich radość nie trwała długo. Na przeciwnym biegunie znaleźli się piłkarze Tottenhamu, którzy obgryzając paznokcie czekali na końcowy gwizdek.

Sissoko, który został zmieniony jeszcze w pierwszej połowie, opowiedział L'Equipe swoją niezwykłą historię.

- Gdy Sterling trafiał do naszej siatki, byłem na ławce rezerwowych. Nie wytrzymałem, byłem tak wściekły, że poszedłem od razu do naszej szatni. Siedziałem tam samotnie, nikt nie podążył za mną. W szatni nie było żadnego telewizora, panowała głucha cisza. Przez wiele minut byłem przekonany, że zostaliśmy wyeliminowani. Jeden z pracowników naszego sztabu wszedł do szatni jako pierwszy po zakończeniu spotkania i krzyknął: "Niesamowite, zrobiliśmy to!" - byłem zszokowany, ale założyłem szybko koszulkę i pobiegłem na murawę świętować z innymi - powiedział francuski pomocnik.

The Citizens wygrali 4:3, jednak to Tottenham zameldował się w półfinale dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.