Piłkarz Bayernu Monachium ponownie wypożyczony?

Piłka nożna
Piłkarz Bayernu Monachium ponownie wypożyczony?
fot. PAP

Obecny sezon miał należeć do Renato Sanchesa. Piłkarz Bayernu po nieudanym wypożyczeniu do Swansea City miał się odbudować w Monachium. Mimo szumnych zapowiedzi trenera Niko Kovaca, Portugalczyk bardzo rzadko otrzymywał szanse na grę. Z tego powodu w stolicy Bawarii coraz częściej myślą o ponownym wypożyczeniu pomocnika.

Bawarczycy nie tak wyobrażali sobie współpracę z Sanchesem. Piłkarz, który był jedną z rewelacji mistrzostw Europy we Francji, w Monachium nie zachwyca. Jego pierwszy pobyt w stolicy Bawarii nie należał do udanych, dlatego władze rekordowego mistrza Niemiec zdecydowały się na wypożyczenie zawodnika do Premier League. 21-latek na Wyspach grał mizernie, podobnie jak jego Swansea, z którą spadł do Championship. Po nieudanym sezonie wrócił na Allianz Arenę z podkulonym ogonem.

 

Po objęciu sterów przez Kovaca, sytuacja reprezentanta Portugalii miała ulec poprawie. Trener "Die Roten" zapowiadał, że piłkarz otrzyma więcej szans na grę, aby się odbudować. Cóż, cierpliwości Chorwatowi jednak zabrakło, a wyraźnym przykładem na to są liczby. 727 minut, gol i trzy asysty. To mało jak na piłkarza, za którego "oszczędni" Bawarczycy zapłacili aż 35 milionów euro. 

 

Brak rytmu meczowego i problem ze znalezieniem formy zmusza więc właścicieli klubu do zastanowienia się nad przyszłością "Złotego Chłopca" z 2016 roku. Jak podaje Christian Falk - najlepiej poinformowany dziennikarz w sprawach związanych z Bayernem - władze "Gwiazdy Południa" zaczęły rozglądać się za zespołami, które będą skłonne wypożyczyć mistrza Europy już tego lata. Pytanie czy tacy "śmiałkowie" w ogóle się znajdą? 

 

WYNIKI I TABELA BUNDESLIGI

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze