W pierwszym półfinale Serie A1 w Trydencie kibice obejrzeli niesamowite, pięciosetowe widowisko, z którego zwycięsko wyszli siatkarze Lube. Najlepszym graczem tamtego spotkania został rozgrywający Bruno Rezende. Nie da się ukryć, że zespół Ferdinando de Giorgiego ma patent na Itas - dziewiąty raz z rzędu okazał się lepszy od rywali. Wcześniej drużyna z siedzibą w Treia-Macerata pewnie awansowała do najlepsze czwórki ogrywając 2:0 Veronę (3:2 i 3:1).


Podopieczni Angelo Lorenzettiego spróbują w hali Eurosole Forum wyrównać stan półfinałowej rywalizacji. Szanse na triumf są. Muszą tylko zagrać tak jak w finale klubowych mistrzostw świata, kiedy wygrali z siatkarzami Cucine 3:1. W 1/4 finału Trentino zagrało o jeden mecz więcej niż piątkowi rywale. W decydującej trzeciej konfrontacji pokonali Kioene Padwa 3:0 i tym samym rozstrzygnęli losy awansu na swoją korzyść.


W dotychczasowej historii Lube i Trento grały przeciwko sobie 64 razy. 31-krotnie lepsza okazywała się ekipa z Trydentu, a 34-krotnie z Civitanovej. Jak będzie tym razem?

 

Transmisja meczu Cucine Lube Civitanova - Itas Trentino w Polsacie Sport Extra. Początek o 20.30.

 

WYNIKI I TERMINARZ SERIE A1