Sama zainteresowana była obecna na meczu ligi brazylijskiej kobiet, dopingując drużynę Itambe Minas w starciu z Dentil/Praia Clube. Środkowa w wywiadzie dla Globo Esporte wyznała, że w przyszłym sezonie będzie występować właśnie w zespole Minas, którego barwy reprezentowała w latach 2002-2005.

 

W poprzednim sezonie 32-latka grała w brazylijskim klubie Hinode Barueri, który umożliwił jej powrót do pełni zdrowia po groźnej kontuzji kolana. Thaisa pauzowała z tego powodu aż dwa lata.

 

Według doniesień medialnych Brazylijka odrzuciła lukratywną ofertę z Japonii, chcąc przygotować się do sezonu przedolimpijskiego w swoim kraju.

 

Kibicom żeńskiej siatkówki nie trzeba przedstawiać sylwetki Thaisy, która na swoim koncie ma wiele sukcesów z dwoma złotymi medalami olimpijskimi (2008,2012) na czele. Do tego należy dodać srebrny oraz brązowy medal mistrzostw świata oraz trzy złote krążki w rozgrywkach Grand Prix. Zdecydowanie większą część swojej kariery spędziła w Brazyli. W sezonie 2016/2017 reprezentowała barwy Eczacibasi Stambuł.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI BRAZYLIJSKIEJ