Puchar Niemiec: RB Lipsk pierwszym finalistą

Występujący w niemieckiej ekstraklasie piłkarze RB Lipsk pokonali na wyjeździe rywalizujący na jej zapleczu Hamburger SV 3:1 w półfinale Pucharu Niemiec. O trofeum zagrają albo z Bayernem Monachium, albo z Werderem Brema.

Zespół z Lipska objął prowadzenie w 12. minucie, gdy do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił głową Duńczyk Yussuf Poulsen. W 23. wyrównał Gambijczyk Bakery Jatta, popisując się lobem nad wysuniętym bramkarzem rywali.

Kilka minut po przerwie do własnej bramki piłkę posłał pomocnik gospodarzy Vasilije Janjicic. Szwajcar próbował zablokować dośrodkowanie z prawej strony pola karnego. Niewiele ponad kwadrans przed zakończeniem spotkania mocnym strzałem z linii pola karnego popisał się Szwed Emil Forsberg, ustalając wynik na 3:1.

RB Lipsk zagra w finale DFB-Pokal po raz pierwszy w historii. O trofeum być może będzie musiał walczyć z drużyną Roberta Lewandowskiego, Bayern jest bowiem faworytem drugiego półfinału. Z Werderem zagra w Bremie w środę o 20.45.

Finał zaplanowano na 25 maja w Berlinie.