Barcelona o krok od tytułu po wygranej z Alaves

Piłkarze Barcelony pokonali na wyjeździe Alaves 2:0 we wtorkowym meczu 34. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy i są o krok od zdobycia 26. mistrzostwa. Tytuł mogą mieć zapewniony już w środę - pod warunkiem, że Atletico Madryt przegra u siebie z Valencią.

Kataloński zespół, w którym mecz na ławce rezerwowych rozpoczął Lionel Messi (wszedł w 61. minucie), długo nie mógł znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gospodarzy. Barcelona wyszła na prowadzenie w 54. minucie, a strzelcem gola był Carles Alena. Sześć minut później rzut karny pewnie wykorzystał Luis Suarez.

Barcelona staje przed szansą na powtórzenie osiągnięcia z 2009 i 2015 roku, kiedy to zdobyła trzy trofea (mistrzostwo, Liga Mistrzów i Puchar Hiszpanii). Trener Ernesto Valverde chce jak najszybciej zapewnić sobie tytuł, aby odpowiednio przygotować zespół do półfinału Champions League z Liverpoolem (1 i 7 maja) oraz finału Pucharu Hiszpanii z Valencią (25 maja).

Do zdobycia mistrzostwa w tej kolejce Barcelonie potrzebna jest porażka w środę Atletico u siebie z Valencią.

W bezpośrednich spotkaniach w tym sezonie z Atletico Barcelona wygrała 2:0 i zremisowała 1:1.

Kataloński zespół prowadzi z 80 punktami i ma 12 przewagi nad Atletico.