Latający Deroo i kapitalny Koga. Festiwal obron w Kędzierzynie-Koźlu (WIDEO)

Siatkówka

W drugim secie meczu półfinałowego ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Aluron Virtu Warta Zawiercie nawiązała się długa wymiana pełna efektownych obron. Najpiękniejszymi popisali się Sam Deroo i Taichiro Koga.

Przy stanie 7:13 na zagrywce pojawił się Deroo. Belg zagrał mocno, lecz Alexandre Ferreira przyjął w punkt. Michał Masny rozegrał na prawe skrzydło do Mateusza Malinowskiego, a atakujący kiwnął precyzyjnie do linii. Piłkę podbił jednak Paweł Zatorski. Kędzierzynianie wyprowadzili kontrę, ale Łukasz Kaczmarek został zablokowany. Ten sam siatkarz w drugiej próbie również nie zdołał dobić się do boiska, bo świetną obroną popisał się tym razem Marcin Waliński.

 

Wydawało się, że Ferreira skończy akcję atakiem z lewego skrzydła, jednak Deroo pięknym rzutem podbił obitą o blok piłkę zmierzającą daleko w aut. Równie piękną obronę chwilę później zaprezentował Taichiro Koga, jednak zawiercianie nie wykorzystali swojej szansy. W ich szeregach doszło do nieporozumienia między rozgrywającym i przyjmującym. Waliński zbyt wcześnie poszedł do ataku i jego wysoka kiwka została zablokowana przez Łukasza Wiśniewskiego.

 

Zawiercianie wygrali drugą partię 25:21 i doprowadzili do remisu.

 

WYNIKI I TERMINARZ PLUSLIGI

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie