WT w siatkówce plażowej: Fijałek i Bryl w 1/8 finału w Xiamen

Siatkówka
WT w siatkówce plażowej: Fijałek i Bryl w 1/8 finału w Xiamen
fot. PAP

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl po dwóch zwycięstwach awansowali do 1/8 finału turnieju World Tour w siatkówce plażowej w chińskim Xiamen. Dwie inne polskie pary w drugich pojedynkach grupowych powalczą o pozostanie w zawodach.

Fijałek i Bryl najpierw pokonali Ukraińców Serhija Popowa i Jarosława Gordiejewa 2:1 (16:21, 21:17, 15:10), a o ich bezpośredniej kwalifikacji do czołowej "16" zdecydowała wygrana z Łotyszami Martinsem Plavinsem i Edgarsem Tocsem 2:0 (21:19, 21:18).

 

"Z każdym setem tutaj gramy lepiej i mam nadzieję, że podtrzymamy dyspozycję w kolejnych dniach" - powiedział Fijałek, który zaznaczył jednak, że turnieju w Chinach - podobnie jak w połowie maja w brazylijskiej Itapemie - to tylko element przygotowań do mistrzostw świata w Hamburgu na przełomie czerwca i lipca.

 

Fijałek w MŚ najlepszy wynik odnotował w parze z Mariuszem Prudlem, kiedy w 2011 roku dotarli do ćwierćfinału. Z Brylem dwa lata temu w Wiedniu zakończyli rywalizację na 17. pozycji.

 

"Jesteśmy ciągle młodą parą, jeśli chodzi o wspólny staż i wciąż się docieramy. Staramy się budować naszego ducha, krok po kroku iść do przodu i takie spotkania jak z Ukraińcami, gdy musimy odrabiać straty nas hartują. Dbamy o nasze relacje zarówno na boisku, jak i poza nim" - dodał Fijałek, cytowany przez stronę internetową międzynarodowej federacji (FIVB).

 

Kolejne spotkanie polska para, która w marcu zajęła czwarte miejsce w innej czterogwiazdkowej imprezie - w Dausze, rozegra w sobotę.

 

W piątek o awans do fazy pucharowej powalczą Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy na inaugurację ulegli Włochom Enrico Rossiemu i Adrianowi Carambuli 0:2 (15:21, 19:21). Muszą teraz pokonać doświadczonych Amerykanów Nicholasa Lucenę i Philipa Dalhaussera.

 

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz odpadli w eliminacjach, podobnie jak wśród kobiet Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz.

 

W głównej części zmagań znalazły się natomiast Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek. W pierwszym meczu przegrały one z Brazylijkami Aną Patricią i Rebeccą 0:2 (16:21, 11:21). W piątek o pozostanie w turnieju powalczą z Niemkami Kim Behrens i Cinją Tillmann.

 

Zawody w Xiamen są jednymi z 12 w sezonie mających rangę czterech gwiazdek, podobnie jak czerwcowe w Warszawie, które będą ostatnim sprawdzianem przed MŚ. Na pięć gwiazdek FIVB "wyceniła" tylko turnieje w szwajcarskim Gstaad i Wiedniu, a finał cyklu World Tour odbędzie się w tym roku w Rzymie (4-8 września).

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze