W środę podopieczni Marka Papszuna wygrali dwudziesty mecz w obecnym sezonie, tym razem strzelając dwa gole Podbeskidziu Bielsko-Biała (2:0). Częstochowianie przypieczętowali tym samym awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, w której ostatni raz występowali w sezonie 1997/1998. Cały czas nie wiadomo jednak, kto zajmie drugie premiowane awansem miejsce.

 

Szansę na powrót po siedmiu latach przerwy ma ŁKS Łódź, natomiast po dwudziestu trzech Stal Mielec. Podopieczni Kazimierza Moskala posiadają w tym momencie siedem punktów przewagi nad trzecią w tabeli Stalą i tylko katastrofa mogłaby przekreślić ich nadzieje na awans.

 

Ważą się również losy utrzymania, o które bój toczy właściwie aż osiem zespołów Fortuna 1 Ligi. Z powrotem na trzeci szczebel rozgrywkowy musi pogodzić się już właściwie Garbarnia, która do bezpiecznej strefy traci w tym momencie dziesięć punktów. Jej utrzymanie, choć matematycznie możliwe, byłoby z pewnością cudem.

 

O pierwszoligowy byt walczy również GieKSa i Stomil Olsztyn, które podobnie jak Wigry Suwałki mają na swoim koncie 31 punktów. W środę podopieczni Dudka solidarnie podzielili się punktami z olsztynianami, dodatkowo podwyższając temperaturę u dołu tabeli. W piątkowym magazynie o plany na ostatnie cztery kolejki zapytamy szkoleniowca GieKSy.

 

Nie zabraknie również wątków awansu Rakowa do Ekstraklasy, który będzie odbijał się echem także przez następne tygodnie.

 

Prowadzący: Szymon Rojek.
Gość: Dariusz Dudek (GKS Katowice).
Eksperci: Janusz Kudyba i Tomasz Łapiński.

 

Transmisja Magazynu Fortuna 1 Ligi od godziny 20.30 na portalu Polsatsport.pl i w Polsacie Sport Extra.