PŚ w strzelectwie: Miliwek siedemnasty w pistolecie

Oskar Miliwek (Zawisza Bydgoszcz) zajął 17.miejsce w zawodach strzeleckiego Pucharu Świata w Pekinie w konkurencji pistoletu szybkostrzelnego na dystansie 25 metrów. Zwyciężył Chińczyk Junmin Lin.

Lin pokonał w finale Niemca Olivera Geisa 35:31. Trzeci był Francuz Jean Quiquampoix, który zwyciężył Chińczyka Yuehonga Li 27:22.

Miliwkowi zabrakło pięciu punktów, aby znaleźć się w finale z udziałem sześciu najlepszych. Drugi z Polaków, w stawce 57 zawodników, Damian Klimek (Flota Gdynia) został sklasyfikowany na 43. miejscu.

W strzelaniu z karabinu na 10 metrów triumfował Chińczyk Zicheng Hui - 249,4 pkt przed Divyanshem Singhiem Panwarem (Indie) - 249,0 oraz Rosjaninem Grigorijem Szamakowem - 227,5. Jedyny Polak wśród stu startujących, Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn) był 66.

Zawody zakończą się w niedzielę.

Do tej pory strzelcy wywalczyli dla Polski dwa miejsca w turnieju Igrzysk XXXII Olimpiady w Tokio w 2020 roku. Zdobywcą pierwszego był Tomasz Bartnik (Legia Warszawa), mistrz świata w karabinie 3x40 strzałów, a drugiego jego koleżanka klubowa Aleksandra Jarmolińska specjalizująca się w skeecie 125.