Rajd Argentyny: Neuville liderem, awaria Kajetanowicza

Moto
Rajd Argentyny: Neuville liderem, awaria Kajetanowicza
fot. PAP/EPA

Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) prowadzi po trzech etapach w Rajdzie Argentyny, piątej rundzie mistrzostw świata. Trzykrotny mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz (VW Polo GTi R5) z powodu awarii tylnego zawieszenia musiał się wycofać.

Gdy doszło do awarii, Polak prowadzi w kategorii WRC2. Po uszkodzeniu samochodu, do jakiego nie doszło z winy kierowcy, serwis uznał, że jest ono na tyle poważne, iż nie uda się go naprawić.

 

Stąd decyzja o wycofaniu załogi, która przez najbliższe dni będzie się przygotowywała do kolejnej rundy mistrzostw świata – debiutującego w cyklu Rajdu Chile.

 

W klasyfikacji generalnej Neuville wyprzedza o 45,7 s Norwega Andreasa Mikkelsena (Hyundai I20 WRC) i o 1.03,2 Brytyjczyka Krisa Meeke’a (Toyota Yaris WRC). Na czwartej pozycji ze stratą 1.06,0 plasuje się broniący tytułu Francuz Sebastien Ogier (Citroen C3 WRC).

 

Sukcesu z ubiegłego roku nie powtórzy Estończyk Ott Tanak (Toyota Yaris WRC). Zajmujący po 13 odcinkach drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Tanak na kolejnym z powodu awarii musiał się wycofać.

 

W niedzielę, ostatniego dnia, w programie są tylko trzy odcinki. Ostatni El Condor (16,4 km) będzie Power Stage, na którym można zdobywać dodatkowe punkty do klasyfikacji mistrzostw świata.

 

W klasyfikacji generalnej MŚ po czterech z 14 rajdów (przed Argentyną) prowadził Neuville - 82 pkt, przed Ogierem - 80 i Tanakiem - 77.

 

Wyniki Rajdu Argentyny (po 15 z 18 odcinków):
 
 1. Thierry Neuville (Belgia/Hyundai I20)    2:37.23,6
 2. Andreas Mikkelsen (Norwegia/Hyundai i20) strata 45,7
 3. Kris Meeke (Wielka Brytania/Toyota Yaris)   1.03,2
 4. Sebastien Ogier (Francja/Citroen C3)      1.06,0
 5. Dani Sordo (Hiszpania/Hyundai i20)       1.12,0
 6. Jari-Matti Latvala (Finlandia/Toyota Yaris)  1.28,3
MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze