Nice 1. Liga Żużlowa: PGG ROW Rybnik - Unia Tarnów. Transmisja w Polsacie Sport

Żużel
Nice 1. Liga Żużlowa: PGG ROW Rybnik - Unia Tarnów. Transmisja w Polsacie Sport
fot. www.row.rybnik.com.pl/Arkadiusz Siwek

W ramach rozgrywek Nice 1. Ligi Żużlowej PGG ROW Rybnik podejmuje Unię Tarnów. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 14:45. Transmisja meczu PGG ROW Rybnik - Unia Tarnów w Polsacie Sport.

ROW Rybnik zmierzy się w niedzielne popołudnie z dotychczasowym wiceliderem Nice 1. LŻ Unią Tarnów, która jest jednocześnie spadkowiczem z PGE Ekstraligi. Podopieczni Tomasza Proszowskiego i Pawła Barana w pierwszym meczu wygrali na własnym torze z drużyną Lokomotivu Daugavpils, a w drugiej kolejce wywieźli z Gdańska dwa punkty. Mecz z Wybrzeżem pechowo zakończył się dla Artura Mroczki. Wychowanek GKM Grudziądz w 12 wyścigu upadł na tor, doznając kontuzji ręki. W ostatnim meczu na własnym torze, Unia Tarnów z trzema juniorami w składzie uległa zespołowi Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 43:47.

 

Skład Unii Tarnów został dość mocno przemeblowany przed sezonem po sezonie 2018 w którym to „Jaskółki” spadły z PGE Ekstraligi. Do zespołu z Tarnowa wrócili Peter Ljung, który w pierwszych meczach był zdecydowanym liderem, oraz Artur Czaja, który w ostatnim swoim meczu odnalazł szybkość w motocyklach. Skład wzmocnił również Daniel Kaczmarek. Wychowanek leszczyńskiej Unii, po epizodzie w Toruniu, pierwszy rok w roli seniora, postanowił spędzić w Tarnowie.

 

PGG ROW Rybnik ma jak na razie za sobą dwa spotkania, bo w pierwszej kolejce rybniczanie pauzowali. W drugiej serii po raz pierwszy trzeba było przełknąć gorycz porażki. Żużlowcy z Rybnika na wyjeździe ulegli drużynie Car Gwarant Start Gniezno. Później przyszło jednak bardzo wyraźne zwycięstwo nad Orłem Łódź 53:37.

 

Trener PGG ROW-u Piotr Żyto postawi w niedzielę na tych samych zawodników, którzy zwyciężyli z zespołem Orła. Żużlowcy, który wystąpili w tym meczu nie zawiedli i każdy z nich wykorzystał swoją szanse. Swoje zrobili Troy Batchelor i Kacper Woryna. Za mecz w Gnieźnie w pełni zrehabilitował się Linus Sundstroem, a Siergiej Logachev rozkręcał się z biegu na bieg, przywożąc bardzo ważne punkty do mety..

 

Awizowane składy:

 

UNIA TARNÓW
1. Victor Kulakov
2. Mateusz Gzyl
3. Artur Czaja
4. Daniel Kaczmarek
5. Peter Ljung
6. Mateusz Cierniak
7. brak zawodnika

 

PGG ROW RYBNIK
9. Troy Batchelor
10. Siergiej Logachev
11. Mateusz Szczepaniak
12. Linus Sundstroem
13. Kacper Woryna
14. Robert Chmiel
15. brak zawodnika

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie