Wisła Warszawa awansowała do LSK!

Wisła Warszawa pokonała 3:0 (25:22, 25:23, 25:23) KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w czwartym meczu barażowym i awansowała do Ligi Siatkówki Kobiet. To wielki sukces utworzonego niespełna pięć lat wcześniej zespołu. Teraz warszawski klub czeka procedura weryfikacyjna przed dołączeniem do siatkarskiej ekstraklasy.

Pierwsze starcie barażowe w Ostrowcu Świętokrzyskim padło łupem gospodyń. Najsłabsza ekipa LSK nie pozwoliła wicemistrzyniom 1. Ligi w żadnej z odsłon dobić do granicy dwudziestego punktu. Wydawało się, że w drugim meczu będzie podobnie. Warszawianki przegrywały już 0:2, lecz odwróciły losy spotkania i wygrały 3:2.

W sobotę rywalizacja przeniosła się do Warszawy. Już pierwsza partia pokazała, że podopieczne Ewy Cabajewskiej nie zamierzają oddać przyjezdnym zwycięstwa. Wygrały aż 25:10. W kolejnych partiach walka była nieco bardziej wyrównana, lecz górą za każdym razem były siatkarki ze stolicy.

Czwarty mecz przez pierwsze dwa sety układał się pod dyktando Wisły. W trzecim secie walka była niezwykle wyrównana. W końcówce przyjezdne były na prowadzeniu, lecz nie zdołały go utrzymać. Bohaterką warszawskiego zespołu w ostatnich akcjach była Żaneta Baran.

Wisła od kilku sezonów utrzymywała się w czołówce zaplecza LSK. Niejednokrotnie warszawianki ocierały się o awans, lecz za każdym razem czegoś im brakowało. Również w tym sezonie "Warszawskie Syreny" zajęły drugie miejsce w 1. Lidze, lecz po wycofaniu się z walki Jokera Mekro Świecie otrzymały kolejną szansę i ją wykorzystały. 28 kwietnia nadszedł wymarzony dla nich moment i po pięciu latach awansowały do siatkarskiej elity.

Pierwszy mecz:

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Wisła Warszawa 3:0 (25:19, 25:18, 25:18)

Drugi mecz:

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Wisła Warszawa 2:3 (25:21, 25:21, 20:25, 14:25, 11:15)