Prezydent Duda: Będziemy mieli następnych reprezentantów Polski

Piłka nożna

Lubuskie (SP 4 Kostrzyn nad Odrą) pokonało Mazowieckie (SP 392 Warszawa) 3:2 w finale kategorii do lat 12 turnieju piłkarskiego "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". „To był bardzo ciekawy mecz, a chłopcy zagrali na wysokim poziomie” – powiedział prezydent RP Andrzej Duda.

We wtorek, kilka godzin przed finałem Pucharu Polski (Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok), na PGE Narodowym w Warszawie odbyły się spotkania finałowe U10 i U12 dziewcząt i chłopców XIX edycji „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".

 

Spotkanie najstarszych zawodników oglądał prezydent Duda w towarzystwie m.in. prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka.

 

 - To był bardzo ciekawy mecz, a chłopcy zagrali na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że będą podnosić swój poziom sportowy i będziemy mieli następnych zawodników do reprezentacji Polski – stwierdził prezydent RP, który z prezesem Bońkiem wymienili podania na boisku.

 

W finale drużyna SP 4 Kostrzyn nad Odrą prowadziła już 2:0, ale rywale z SP 392 Warszawa doprowadzili do remisu. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry piękną bramkę z rzutu wolnego strzelił Alan Krysiński i zapewnił zwycięstwo ekipie z województwa lubuskiego.

 

 - Piękny gol, gratuluję. W takich turniejach najważniejsza jest taka sportowa i przyjacielska, życzliwa rywalizacja. Chodzi o grę fair play, na tym polega istota tego turnieju, poza poszukiwaniem młodych talentów. To także spotkanie i poznawanie się dziewcząt i chłopców z całej Polski – przyznał Andrzej Duda, który dodał, że kiedyś bardzo lubił grać w piłkę nożną, a najbardziej jako pomocnik.

 

Wcześniej odbyły się trzy spotkania finałowe, w których zwycięstwa odniosły zespoły: dziewczęta U-10 Śląskie (KKS Katowice), U-12 Łódzkie (UKS SMS Łódź); chłopcy U-10 Zachodniopomorskie (UKS Volley Szczecin).

 

Szczególnie emocjonujące było spotkanie broniących tytułu łodzianek z reprezentacją Podkarpackiego (Beniaminek Krosno). Już w 10. sekundzie objęły prowadzenie, ale rywalki z Krosna wyrównały. Nie brakowało uderzeń w słupki i poprzeczkę, aż wreszcie na 20 sekund przed końcem drugiego gola dla UKS SMS uzyskała Wiktoria Malczewska.

 

Finałowy dzień turnieju dla dzieci ma szczególną oprawę, uczestników na murawę wyprowadzali m.in. Boniek, selekcjoner pierwszej reprezentacji Jerzy Brzęczek, trenerzy młodzieżowych i juniorskich drużyn narodowych Czesław Michniewicz, Jacek Magiera, Marcin Dorna, a także np. Paweł Janas, Józef Młynarczyk, Stefan Majewski i Paweł Wojtala. Później nagradzali najlepsze drużyny i wyróżnione młode osoby.

 

Wśród sędziów gier finałowych byli m.in. Szymon Marciniak i Paweł Gil.

 

XIX edycja rozgrywek została objęta patronatem honorowym prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

mż, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie