Z Asseco Resovii do GKS! Doświadczony siatkarz wzmocni ekipę z Katowic

Siatkówka
Z Asseco Resovii do GKS! Doświadczony siatkarz wzmocni ekipę z Katowic
fot. Cyfrasport

Dwuletnim kontraktem z GKS Katowice związał się utytułowany atakujący Jakub Jarosz. 32-letni siatkarz ma na swoim koncie 142 występy w reprezentacji Polski. Jest m.in. mistrzem Europy z 2009 roku, zwycięzcą Ligi Światowej z 2012 roku oraz srebrnym medalistą Pucharu Świata z 2011 roku.

Jarosz to postać doskonale znana w siatkarskim świecie. Siatkówka była obecna w jego rodzinie od najmłodszych lat, bowiem jego ojciec Maciej również był siatkarzem, wielokrotnym reprezentantem Polski i trzykrotnym wicemistrzem Europy. Jakub poszedł w jego ślady. Przygodę z siatkówką rozpoczynał w Gwardii Wrocław i Norwidzie Częstochowa. Następnie w seniorskiej siatkówce reprezentował barwy takich klubów jak ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Lotos Trefl Gdańsk czy Łuczniczka Bydgoszcz. W swoim CV ma także występy w zagranicznych zespołach. Grał we włoskim Andreoli Latina, a także w katarskim El Jaish. Ostatnie dwa sezony spędził w Asseco Resovii.
 
– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Jakub Jarosz będzie reprezentował barwy GieKSy. To niezwykle utytułowany i doświadczony zawodnik, dlatego z pewnością będzie ważnym ogniwem zespołu. Myślę, że wraz z Wiktorem Musiałem stworzą bardzo dobrą parę atakujących. Liczę też, że swoim doświadczeniem i osobowością będzie wnosił wiele spokoju w naszą grę i z pozostałymi zawodnikami budował doskonałą atmosferę – powiedział dyrektor sekcji siatkówki GKS Katowice Dariusz Łyczko.
 
Wcześniej kontrakt z GKS Katowice podpisali rozgrywający Jan Firlej i atakujący Wiktor Musiał, a umowy przedłużyli Emanuel Kohut i Maciej Fijałek. W sezonie PlusLigi 2019/20 drużynę poprowadzi trener Dariusz Daszkiewicz.
 
RM, GKS Katowice

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze