Przed rozpoczęciem półfinałów PlusLigi okazało się, że Kurek nie zagra do końca sezonu z powodu kontuzji kręgosłupa. Siatkarz musiał przejść w Warszawie operację.

– Jestem już dwa tygodnie po zabiegu, który został bardzo szybko zorganizowany przez klub, za co wielkie brawa. Ktoś by powiedział, że to coś normalnego, ale w tym sezonie wiele normalnych rzeczy się w lidze nie działo – powiedział Kurek.

Atakujący dostał od Vitala Heynena powołanie do reprezentacji Polski. Wiadomo jednak, że nie zagra w spotkaniach Ligi Narodów. Pod znakiem zapytania stanął również jego występ w sierpniowych kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich Tokio 2020.

– Na chwilę obecną taki "deadline" to jest dwa i pół miesiąca przerwy od siatkówki. Potem, mam nadzieję, powrócę już na pełnych obrotach do treningów. To jest mój osobisty cel, żeby być do dyspozycji trenera na turnieju kwalifikacyjnym. Co zdecyduje, to zdecyduje, ale chciałbym przynajmniej stoczyć rywalizację z moimi kolegami na pozycji – dodał siatkarz ONICO i reprezentacji Polski.

Turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 zostanie rozegrany w dniach 9–11 sierpnia w Gdańsku. Polacy zmierzą się w nim z Tunezją, Francją i Słowenią. Awans uzyska jedynie zwycięzca.

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.