Liga Siatkówki Kobiet: Końcowa klasyfikacja sezonu 2018/19

Siatkówka
Liga Siatkówki Kobiet: Końcowa klasyfikacja sezonu 2018/19
fot. PAP

Meczem o trzecie miejsce pomiędzy Developresem SkyRes Rzeszów i Chemikiem Police (3:2) zakończyły się rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet w sezonie 2018/19. Mistrzostwo w poniedziałek wywalczył ŁKS Commercecon Łódź, który w finale w okazał się lepszy od Grot Budowlanych Łódź.

Konfrontacja o brązowy medal w hali na Podpromiu w Rzeszowie przyniósł sporo emocji. Zespół gości prowadził już 2:0, ale w kolejnych trzech partiach dominowały już rzeszowianki, które zwyciężyły w rywalizacji play-off (do trzech wygranych) 3–1. Developres wywalczył brązowy medal po raz drugi w historii, powtarzając sukces sprzed dwóch lat.
 
Dla drużyny Chemika był to najgorszy sezon od powrotu do ekstraklasy, czyli od 2013 roku. Policzanki po zdobyciu pięciu mistrzowskich tytułów z rzędu, zakończyły rozgrywki poza podium.
 
W poniedziałek zakończyła się rywalizacja o złoty medal, która była wewnętrzną sprawą łódzkich zespołów. ŁKS Commercecon w trzech meczach, wszystkich zakończonych po tie-breakach, okazał się lepszy od Grotu Budowalnych.
 
Ligę Siatkówki Kobiet opuszcza KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który przegrał baraż z Wisłą Warszawa. Siatkarki ze stolicy przystąpią do rozgrywek ekstraklasy pod warunkiem spełnienia wymogów licencyjnych.
 
Końcowa kolejność ekstraklasy siatkarek w sezonie 2018/19:
 
1. ŁKS Commercecon Łódź – mistrzostwo Polski.
2. Grot Budowlani Łódź
3. Developres SkyRes Rzeszów
4. Chemik Police
5. BKS Profi Credit Bielsko-Biała
6. Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
7. Energa MKS Kalisz
8. E.Leclerc Radmka Radom
9. Enea PTPS Piła
10. DPD Legionovia Legionowo
11. Impel Wrocław
12. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – spadek.
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze