Różański zostaje w BKS Profi Credit Bielsko-Biała

Siatkówka
Różański zostaje w BKS Profi Credit Bielsko-Biała
fot. Cyfrasport

Olivia Różański w przyszłym sezonie nadal będzie reprezentowała barwy BKS Profi Credit Bielsko-Biała. 21-letnia przyjmująca jest zawodniczką tego klubu od dwóch lat.

Różański w czerwcu będzie świętować swoje 22 urodziny. Do BKS Profi Credit Bielsko-Biała trafiła w sezonie 2017/18, kontynuując niejako drogę swojej mamy – Jarosławy Różańskiej, jednej z najlepszych polskich siatkarek lat osiemdziesiątych. Była zawodniczka m.in. BKS Stal Bielsko-Biała i reprezentacji Polski, swą siatkarską karierę zakończyła we francuskim klubie w miejscowości Albi. W tym samym klubie swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała Olivia, która obrała kierunek odwrotny niż mama i po 17 latach mieszkania we Francji wyjechała do Polski, by rozpocząć swoją profesjonalną karierę siatkarską.
 
W swoim pierwszym sezonie w dorosłej siatkówce Olivia wystąpiła w 21 meczach (49 setów), w których zdobyła łącznie 103 punkty ( 96 atakiem, 5 blokiem i 2 zagrywką). W drugim (2018/19) była już podstawową zawodniczką bielskiego zespołu i jednym z jego najważniejszych ogniw. Zagrała we wszystkich 26 meczach zdobywając 345 punktów (279 punktów atakiem, 49 blokiem i 17 zagrywką). 
 
Dobra gra Olivii znalazła swoje odzwierciedlenie w nagrodach indywidualnych. Bielska przyjmująca dwukrotnie zdobywała statuetki MVP i to w dwóch największych wygranych bielskiej ekipy w tym sezonie, a więc w meczach rundy zasadniczej z ŁKS Commercecon Łódź i Developresem SkyRes Rzeszów. Tak dobra postawa Olivii została dostrzeżona przez selekcjonera reprezentacji Polski – Jacka Nawrockiego, który powołał bielską zawodniczkę do kadry na sezon 2019.
 
– Już dwa lata temu, gdy sprowadzaliśmy Olivię do naszego klubu wiedzieliśmy, że to niezwykle utalentowana siatkarka. W pierwszym sezonie niewiele grała w meczach ligowych, jednak ani przez chwilę nie zwątpiliśmy w jej rozwój. To, co zaprezentowała w obecnym sezonie pokazało, jak wielki drzemie w niej potencjał, a przecież ma zaledwie niespełna 22 lata. Wierzymy, że cały zespół będzie grał dynamicznie, walecznie i z fantazją. Olivia idealnie wpisuje się w ten obraz. Pozostanie tej zawodniczki w naszej drużynie było jednym z najważniejszych naszych zadań w tej przerwie między sezonami, dlatego bardzo się cieszę, że Olivia zdecydowała się kontynuować swoją karierę w BKS Profi Credit Bielsko-Biała – powiedział członek zarządu klubu Jacek Zięba.
 
BKS Profi Credit Bielsko-Biała przedłużył wcześniej kontrakty ze środkowymi Kornelią Moskwą i Martyną Świrad
 
RM, siatkowka.bks.bielsko.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze