Przemysław Nowak: Siatkarki KS DevelopRes Rzeszów zostały brązowymi medalistkami Ligi Siatkówki Kobiet, choć wydawało się, że to policzanki wygrają czwarty mecz o trzecie miejsce.

 

Tomasz Wójtowicz: Patrząc na historię spotkań, to mecze wyjazdowe były szczęśliwe dla przyjezdnych, bo dwa razy DevelopRes wygrał w Policach, a Chemik odgryzł się w Rzeszowie. Wydawało się, że dzisiaj historia się powtórzy, ale gospodynie zaczęły grać spokojniej w trzecim secie, pozbyły się napięcia spowodowanego walką o medal i w rezultacie wygrały trzy partie z rzędu. Udowodniły tym samym, że były lepszym zespołem.

 

O dużym rozczarowaniu może mówić Chemik, który wygrał fazę zasadniczą, chciał walczyć o mistrzostwo Polski, a ostatecznie zakończył sezon na czwartym miejscu.

 

Na pewno zespół Chemika jest największym przegranym obecnego sezonu, gdyż mimo zajęcia pierwszego miejsca na koniec fazy zasadniczej, nie udało mu się wywalczyć choćby medalu. DevelopRes przed play offami był z kolei drugi, ale przynajmniej na pocieszenie zajął ostatecznie trzecie miejsce.

 

Czy rzeszowianki mogą zaliczyć ten sezon do udanych?

 

Ani Chemik, ani DevelopRes nie może być w pełni zadowolony z osiągniętego rezultatu. Rzeszowianki mają jednak na pocieszenie medal, choć apetyty były z pewnością o wiele większe.

 

WYNIKI LIGI SIATKÓWKI KOBIET