EBL: Doskonały mecz we Włocławku. Anwil drugi raz pokonał Arged BM Slam Stal

Koszykarze Anwilu Włocławek pokonali Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 86:78 (17:21, 18:15, 29:18, 22:24) i w ćwierćfinale mistrzostw Polski prowadzą już 2:0. Mistrzom Polski do awansu do półfinału potrzebna już tylko jedna wygrana, jednak następny mecz rozgrywany będzie na parkiecie rywala. Może się okazać, że nie jeden. W drużynie Anwilu tym razem błyszczał Chase Simon, wśród wicemistrzów Polski najskuteczniejszy był Michał Chyliński.

Włocławianie na początku spotkania radzili sobie bardzo dobrze, a po "trójce" Simona prowadzili 10:4. Od tego momentu Arged BM Slam Stal zaczęła grać szybciej, zanotowała serię 10:0 i dzięki trafieniom Chylińskiego zaczęła przejmować inicjatywę. Sytuację starał się poprawiać Aaron Broussard, ale po 10 minutach to goście byli lepsi - 21:17.

W drugiej kwarcie ostrowianie ciągle utrzymywali swoją przewagę, wykorzystując też przewagę w polu trzech sekund. Po późniejszych rzutach wolnych Chylińskiego zespół trenera Wojciecha Kamińskiego uciekł nawet na dziewięć punktów, ale mistrzowie odrabiali straty. Ciągle ważnym zawodnikiem był Simon, a po akcji 2+1 Broussarda na koniec pierwszej połowy przegrywali zaledwie punktem.

Na początku trzeciej kwarty przewagę ostrowian utrzymywał aktywny Mateusz Kostrzewski. Czym odpowiadał Anwil? Trzema z rzędu "trójkami" Simona! Po późniejszej akcji Broussarda mieliśmy remis, a rzut z dystansu Walerija Lichodieja dał tej ekipie prowadzenie. Zespół trenera Igora Milicicia zanotował serię 16:0 i dzięki Ivanowi Almeidzie po 30 minutach prowadził 64:54.

W czwartej kwarcie po trafieniach Jarosława Zyskowskiego gospodarze uciekli już na 15 punktów. Arged BM Slam Stal nie potrafiła znaleźć sposobu na to, aby wrócić jeszcze do gry. Mistrzowie grali swoją koszykówkę, świetnie dzieląc się piłką. Ostatecznie włocławianie zwyciężyli 86:78 i prowadzą już 2-0 w serii ćwierćfinałowej.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Chase Simon z 23 punktami i 5 zbiórkami. Michał Chyliński rzucił 21 punktów dla gości.

Anwil Włocławek - Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 86:78 (17:21, 18:15, 29:18, 22:24).

Anwil Włocławek: Chase Simon 23, Aaron Broussard 20, Ivan Almeida 15, Walerij Lichodiej 12, Jarosław Zyskowski 11, Michał Ignerski 3, Szymon Szewczyk 2, Michał Michalak 0, Kamil Łączyński 0.

Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Michał Chyliński 21, Casper Ware 17, Mateusz Kostrzewski 16, Ivan Maras 14, Michał Nowakowski 5, Nemanja Jaramaz 3, Shawn King 2, Witalij Kowalenko 0, Daniel Szymkiewicz 0, Mike Scott 0, Szymon Łukasiak 0, Przemysław Żołnierewicz 0.

Trzeci mecz odbędzie się we wtorek w Ostrowie Wlkp.

Terminarz:

mecz 3 (Ostrów Wlkp.) - wtorek, 7 maja, godz. 17:45 - transmisja w Polsacie Sport
ew. mecz 4 (Ostrów Wlkp.) - czwartek, 9 maja, godz. 20:00