Czyste konto Drągowskiego przeciwko... swojej drużynie. Empoli nadal z szansami na utrzymanie

Empoli pokonało Fiorentinę 1:0 w meczu otwierającym niedzielne granie w Serie A. Trzy punkty ekipie ze Stadio Carlo Castellani zapewnił Diego Farias w 54. minucie.

Empoli dzięki tej wygranej zachowało realne szanse na utrzymanie się we włoskiej ekstraklasie. Drużyna prowadzona przez Aurelio Andreazzoliego w 35 meczach zgromadziła 32 punkty i do pierwszego bezpiecznego miejsca traci dwa punkty. Do rozegrania w sezonie 2018/2019 został trzy kolejki.

90 minut w bramce Empoli rozegrał Bartłomiej Drągowski, który jest wypożyczony do tego klubu z... Fiorentiny. Były piłkarz Jagiellonii Białystok pewnie spisywał przez cały mecz, a szczególnie popisał się w 81. minucie, broniąc uderzenie Dusana Vlahovicia.

21-latek w obecnych rozgrywkach Serie A zanotował 14 spotkań, w których wpuścił 22 gole.