Klich trafił w dziesiątkę! Pechowa porażka Leeds na zakończenie sezonu zasadniczego

Zespół Leeds United miał ogromną szansę zająć jedno z dwóch premiowanych awansem do Premier League miejsc, jednak koncertowo zepsuł końcówkę sezonu. Po czterech kolejnych spotkaniach bez zwycięstwa Mateusz Klich i jego koledzy zagrają w play-offach. Polak trafił do siatki w przegranym 2:3 kończącym sezon zasadniczy spotkaniu z ostatnim Ipswich Town.

O tym, że do Premier League awansowały Norwich City i Sheffield United dowiedzieliśmy się już kilka dni temu, jednak do ostatnich minut sezonu trwała walka o cztery miejsca premiowane grą w play-offach. Swoje szóste miejsce w ostatniej kolejce obronił zespół Derby County, jednak największym przegranym wśród zespołów czołówki pozostaje Leeds United, które długo było pewniakiem do awansu bezpośredniego.

Kiepskie wyniki od początku kwietnia sprawiły, że Mateusz Klich i jego koledzy zajęli dopiero trzecie miejsce. Porażki z Wigan i Brentford, remis z Aston Villą i wreszcie pechowa przegrana w ostatniej kolejce z ostatnim tabeli Ipswich sprawiły, że pewne powrotu do Premier League są inne zespoły.

W ostatniej kolejce swoją dziesiątą bramkę w tym sezonie zdobył Klich, jednak górą był zespół już dawno pogodzony z degradacją z Championship. Do okazałego dorobku reprezentant Polski dołożył w tym sezonie osiem asyst. Goście zmarnowali rzut karny w 80. minucie przy stanie 2:2, a grający w osłabieniu piłkarze Ipswich zapewnili sobie niespodziewane zwycięstwo w jednej z ostatnich akcji meczu po golu Collina Quanera.

W play-offach Leeds przyjdzie się zmierzyć z dwoma zespołami ze stawki: West Brom, Aston Villa, Derby.

Sezon zakończył się także dla Hull City z Kamilem Grosickim w składzie: Tygrysy także "posypały się" w samej końcówce rozgrywek i straciły szanse na czołową szóstkę.