Tokio 2020: Kolejna szanasa przed strzelcami na zdobycie kwafilfikacji

Inne
Tokio 2020: Kolejna szanasa przed strzelcami na zdobycie kwafilfikacji
fot. PAP

Strzelcy zdobyli dotychczas dla Polski dwa miejsca do turnieju Igrzysk XXXII Olimpiady w Tokio w 2020 roku. Biało-czerwoni mogą dzięki temu wystąpić w karabinie 3x40 strzałów mężczyzn oraz w skeecie 125 kobiet. Przed czołówką kolejne możliwości powiększenia liczby kwalifikacji.

W drodze do Changwon w Korei Południowej, gdzie odbędą się kolejne zawody Pucharu świata w konkurencji trapu i skeetu, znajduje się Jakub Trzebiński z Zawiszy Bydgoszcz specjalizujący się w trapie oraz trener Wiesław Gawlikowski.

 

- Kolejną imprezą cyklu będą w drugiej połowie maja zawody PŚ w Monachium, gdzie spotkają się najlepsi strzelcy świata specjalizujący się w pistolecie i karabinie - powiedziała kierownik wyszkolenia w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego Jolanta Tołczyk.

 

Pistoleciarze i karabiniarze szukać będą szansy zdobycia kwalifikacji w kolejnych zawodach PŚ w sierpniu w Rio de Janeiro, mistrzostwach Europy w Bolonii w drugiej połowie września oraz w przyszłorocznym mistrzostwach Starego Kontynentu we Wrocławiu. Po nich rozegrany zostanie jeszcze turniej kwalifikacyjny dla krajów europejskich, jednak dotychczas nie ustalono, kto będzie jego organizatorem.

 

Specjaliści skeetu i trapu spotkają się w zawodach PŚ w fińskim Lahti w sierpniu, a potem powalczą o kwalifikacje o medale mistrzostw Europy we włoskim Lonato

(1-12 września), by zakończyć walkę o kwalifikacje w przyszłorocznym europejskim turnieju razem ze specjalistami w pistolecie i karabinie.

 

Każdy kraj może w igrzyskach w każdej z piętnastu konkurencji reprezentować maksymalnie dwóch strzelców.

 

O kwalifikacje walczą z dużymi szansami ich wywalczenia w karabinie pneumatycznym Katarzyna Komorowska (Społem łódź) i jej koleżanka klubowa Agnieszka Nagay oraz Aleksandra Szutko (Kaliber Białystok) w karabinie z trzech postaw.

 

W skeecie olimpijskie aspiracje zgłaszają: Natalia Szamrej (Diana Poznań), Piotr Kowalczyk (Bock Rawicz) i Jaromir Wojtasiewicz (WKS Grunwald Poznań).

 

Spore szanse zdobycia kwalifikacji mają także w pistolecie sportowym Joanna Tomala (Flota Gdynia) oraz w pistolecie pneumatycznym, mistrzyni Europy Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz) i Beata Bartków-Kwiatkowska (ŚTS Tychy).

 

- W pistolecie szybkostrzelnym Piotr Daniluk (Flota Gdynia) ściga się z Oskarem Miliwkiem (Zawisza Bydgoszcz). Jeden goni drugiego i może coś z tego będzie. Nie narzekamy na brak sprzętu, szukamy szczęścia, nie zasypiamy gruszek w popiele - dodała szefowa wyszkolenia.

 

W programie turnieju strzeleckiego tokijskich igrzysk znajduje się piętnaście konkurencji, po sześć indywidualnych kobiet i mężczyzn oraz trzy miksty (pistolet pneumatyczny, karabin pneumatyczny na 10 m oraz trap).

 

Kobiety walczyć będą o medale w karabinie pneumatycznym na 10 m, karabinie z trzech postaw na 50 m, w pistolecie pneumatycznym na 10 m, pistolecie sportowym na 25 m oraz w skeecie 125 i trapie 125, natomiast mężczyźni w karabinie pneumatycznym na 10 m, karabinie z trzech postaw na 50 m, pistolecie pneumatycznym na 10 m, pistolecie szybkostrzelnym na 25 m oraz w skeecie 125 i trapie 125.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze