Grupa CCC liczy na zwycięstwo etapowe podczas Giro d'Italia

Inne
Grupa CCC liczy na zwycięstwo etapowe podczas Giro d'Italia
fot. PAP/EPA

Zwycięstwo etapowe będzie celem kolarzy polskiej grupy CCC w rozpoczynającym się w sobotę w Bolonii wyścigu Giro d'Italia. W ogłoszonym we wtorek składzie nie ma zdecydowanego lidera.

- Naszym głównym celem na Giro d’Italia jest aktywna jazda i zwycięstwo etapowe. Uważam, że mamy dobrze zbalansowany skład, który będzie szukał swoich okazji każdego dnia i starał się znaleźć w decydujących ucieczkach - oświadczył dyrektor sportowy Gabriele Missaglia.

 

- Nie mamy w drużynie faworyta klasyfikacji generalnej, ale wierzę w naszych zawodników i w to, że są w stanie walczyć o wygrane na etapach. Victor de la Parte i Laurens ten Dam będą chcieli zobaczyć, na co ich stać w kontekście "generalki". Obaj są dobrze przygotowani do trzytygodniowej rywalizacji - dodał Missaglia.

 

W składzie znalazło się dwóch Polaków - Kamil Gradek i Łukasz Owsian, a także Włoch polskiego pochodzenia Jakub Mareczko, który ma walczyć w sprinterskich końcówkach etapów.

 

Najbardziej doświadczonym zawodnikiem w drużynie jest 37-letni Francisco Ventoso. Hiszpan ma na koncie dwa zwycięstwa etapowe w Giro d'Italia (2011, 2012).

 

Skład grupy CCC na Giro d'Italia: Amaro Antunes (Portugalia), Josef Cerny (Czechy), Victor de la Parte (Hiszpania), Kamil Gradek (Polska), Jakub Mareczko (Włochy), Łukasz Owsian (Polska), Larens ten Dam (Holandia), Francisco Ventoso (Hiszpania).

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie