MŚ U–20: W Lublinie wszystko już przygotowane

Piłka nożna
MŚ U–20: W Lublinie wszystko już przygotowane
fot. Cyfrasport

Za dwa tygodnie, 23 maja, w pierwszym dniu piłkarskich mistrzostw świata dwudziestolatków jakie rozgrywane będą w Polsce, jedno ze spotkań grupy A, Tahiti - Senegal, odbędzie się na Arenie Lublin.

W Lublinie rozegranych zostanie łącznie dziewięć meczów, po trzy w fazie grupowej z grup A i C, dwa spotkania 1/8 finału oraz jedno półfinałowe. Prezydent Lublina Krzysztof Żuk zapewnia, że wszystko jest już przygotowane do organizacji tej imprezy.
 
"Dwa lata temu, podczas mistrzostw Europy do lat 21, pokazaliśmy, że Lublin potrafi zorganizować dużą międzynarodową imprezę. Dzięki temu Polski Związek Piłki Nożnej, a za jego sprawą także FIFA, obdarzyły nas zaufaniem powierzając organizację aż dziewięciu spotkań młodzieżowych mistrzostw świata. Między innymi po to zbudowaliśmy stadion Arena Lublin, by nasze miasto gościło sportowców i kibiców z całego świata. Mieszkańcy Lublina zasłużyli na tak ważne wydarzenia o globalnej randze. Obok zespołu zadaniowego pracującego pod wodzą Pawła Gila oraz pracowników MOSiR, zawiadujących obiektami, chciałbym podkreślić i serdecznie podziękować gronu 140 wolontariuszy, którzy biorą na siebie współodpowiedzialność, by - jak przed dwoma laty - organizacja tej imprezy wypadła w pełni profesjonalnie i bez zarzutu" - powiedział prezydent na konferencji prasowej przeprowadzonej na płycie stadionu, który będzie jedną z aren mistrzostw świata dwudziestolatków.
 
Podczas konferencji zaprezentowano też puchar, jaki otrzyma reprezentacja, która wygra ten turniej. "Znakomitą promocją piłki nożnej były w ostatnich dniach półfinałowe mecze Ligi Mistrzów, a my tu w Lublinie będziemy mieli możliwość oglądania najlepszych młodzieżowych drużyn na świecie, wśród których będą przyszłe gwiazdy. Do Polski i także do Lublina przyjadą łowcy talentów z największych i najmocniejszych klubów. Przy okazji tego wydarzenia liczymy na pomoc i wyrozumiałość mieszkańców, bo w tym czasie wprowadzone zostaną pewne zmiany w organizacji ruchu w mieście. Zastosujemy sprawdzone dwa lata temu rozwiązania organizacyjne i logistyczne dotyczące właśnie transportu i komunikacji" - mówi Paweł Gil, pełnomocnik prezydenta Lublina ds. przygotowania mistrzostw i kontaktów z PZPN. Ten piłkarski arbiter międzynarodowy taką samą funkcję pełnił podczas młodzieżowych mistrzostw Europy 2017.
 
Na stadion najlepiej będzie dotrzeć autobusem komunikacji miejskiej, a osoby posiadające bilety albo akredytacje na mecze będą w tym dniu bezpłatnie korzystać z przejazdów dowolnymi autobusami i trolejbusami komunikacji miejskiej. Uruchomione też zostaną specjalne linie pod nazwą "Arena", które będą kursowały bezpośrednio pod stadion z poszczeglnych dzielnic miasta, a także ze specjalnych parkingów zlokalizowanych dla kibiców w czterech punktach miasta.
 
"Takie rozwiązania doskonale sprawdziły się przed dwoma laty, kiedy w pół godziny po meczu stadion był pusty i wokół nie było żadnych korków" - dodał Gil. W Lublinie w fazie grupowej występować będą reprezentacje Tahiti, Senegalu i Kolumbii z "polskiej" grupy A oraz Honduras, Nowa Zelandia i Norwegia z grupy C. Zespoły te rotacyjnie trenować będą na bocznych boiskach Areny Lublin, a ponadto na stadionach Lublinianki, Górnika Łęczna i Wisły Puławy.
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie