Zwycięstwo PSG, Neymar z golem i asystą zakończył sezon

Piłkarze pewnego tytułu mistrzowskiego Paris Saint-Germain pokonali na wyjeździe Angers 2:1 w 36. kolejce francuskiej ekstraklasy. Jednego z goli strzelił Brazylijczyk Neymar, który z powodu zawieszenia rozegrał ostatni mecz w tym sezonie. Przy drugiej bramce asystował.

Neymar pokonał bramkarza gospodarzy w 20. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Daniego Alvesa skierował piłkę do bramki po strzale głową. W 58. minucie Brazylijczyk dośrodkował z okolic linii końcowej, a gola, również po uderzeniu głową, strzelił Angel di Maria.

Goście kończyli mecz w osłabieniu, bo czerwoną kartką został ukarany Marquinhos, kiedy próbował nieprzepisowo zatrzymać we własnym polu karnym rywala. Strzał Flaviena Taita z rzutu karnego obronił Gianluigi Buffon, ale Włoch skapitulował przy dobitce.

Ostatni mecz w tym sezonie w barwach paryskiego klubu rozegrał Neymar. Brazylijczyk został zawieszony na trzy mecze z powodu niesportowego gestu pod adresem kibica po finale piłkarskiego Pucharu Francji. Kara obowiązuje od 13 maja i 27-letni napastnik opuści mecze ligowe z Dijon i Reims, a także krajowy Superpuchar w chińskim Shenzhen.

Paris Saint-Germain już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrza Francji.