Siatkarski maraton! Przez minutę nikt nie potrafił skończyć akcji! (WIDEO)

Pierwsze spotkania turnieju siatkarek Montreux Volley Masters przyniosły kilka efektownych akcji. Ta najciekawsza, pełna efektownych obron, miała miejsce w derbach Azji, czyli meczu Japonii z Chinami. Przez minutę żadna z drużyn nie potrafiła rozstrzygnąć wymiany na swoją stronę.

Sytuacja miała miejsce w czwartym secie, przy stanie 15:12 dla Japonii. Chinki długo nie mogły skończyć tej akcji, a w obronie błyszczała japońska libero Mako Kobata. W końcu jednak, po 61 sekundach gry, reprezentantka Chin Yanhan Liu zdołała skończyć tę akcję.

Całe spotkanie wygrała jednak Japonia, która pokonała reprezentację Chin 3:1 (25:20, 17:25, 27:25, 25:21). W drugim meczu turnieju, we wtorek Japonki zagrają z Polkami (godzina 21.15; transmisja – Polsat Sport).