Po tym, gdy zapadła decyzja, że Valtonen prowadzący w ostatnim sezonie nowotarskie "Szarotki" odchodzi z klubu, zarząd Podhala rozpoczął poszukiwania nowego trenera. Po wstępnej selekcji wybrano trzy kandydatury, a we wtorek zapadła decyzja, że to właśnie Barski obejmie tę funkcję.

 

- Młody, perspektywiczny, wyznający nowoczesną filozofię hokeja. Może nie jest bardzo doświadczony, ale liczymy na jego ogromne zaangażowanie i pasję - odpowiedział prezes klubu Marcin Jurzec na pytanie PAP, co przesądziło o takim wyborze.

 

Kontrakt z Barskim podpisany został na dwa lata. "Na dzień dzisiejszy nie mamy jeszcze asystenta trenera, ale przygotowania do kolejnego sezonu rozpoczniemy już w tym tygodniu. Na początku sierpnia wchodzimy na lód, rozgrywamy sparingi, tak żeby we wrześniu w pełni sił i mocy rozpocząć walkę w jak najlepszym stylu" - wyliczał prezes Podhala.

 

Nowy szkoleniowiec nowotarżan urodził się w 1979 r. w Richmond Hill w kanadyjskiej prowincji Ontario. Karierę zawodniczą rozpoczął w rozgrywkach lig juniorskich, a następnie akademickich (OJHL, NCAA i USports). Ukończył studia na Uniwersytecie Wiktorii, a tematem jego pracy magisterskiej była analityka w hokeju na lodzie.

 

Jako trener zadebiutował w sezonie 2012/2013 w lidze OJHL, pełniąc funkcję asystenta w Pickering Panthers. Kolejne dwa sezony był asystentem w drużynie akademickiej Uniwersytety York w rozgrywkach USports. Następnie przeniósł się do Brampton Beast, grającym w ECHL, trzeciej po NHL i AHL lidze w Ameryce Północnej. Był tu odpowiedzialny za analizy wideo.

 

W sezonie 2017/2018 Barski przeniósł się do Europy, gdzie został asystentem trenera Pata Curcio, a następnie Fina Kai Suikkanena we włoskiej drużynie HC Bolzano.