Ekstraliga hokejowa: Barski nowym trenerem Podhala

Zimowe
Ekstraliga hokejowa: Barski nowym trenerem Podhala
fot. PAP

Phillip Barski został nowym trenerem hokeistów TatrySki Podhale Nowy Targ. Kanadyjczyk polskiego pochodzenia zastąpił na tym stanowisku Fina Tomasza Valtonena.

Po tym, gdy zapadła decyzja, że Valtonen prowadzący w ostatnim sezonie nowotarskie "Szarotki" odchodzi z klubu, zarząd Podhala rozpoczął poszukiwania nowego trenera. Po wstępnej selekcji wybrano trzy kandydatury, a we wtorek zapadła decyzja, że to właśnie Barski obejmie tę funkcję.

 

- Młody, perspektywiczny, wyznający nowoczesną filozofię hokeja. Może nie jest bardzo doświadczony, ale liczymy na jego ogromne zaangażowanie i pasję - odpowiedział prezes klubu Marcin Jurzec na pytanie PAP, co przesądziło o takim wyborze.

 

Kontrakt z Barskim podpisany został na dwa lata. "Na dzień dzisiejszy nie mamy jeszcze asystenta trenera, ale przygotowania do kolejnego sezonu rozpoczniemy już w tym tygodniu. Na początku sierpnia wchodzimy na lód, rozgrywamy sparingi, tak żeby we wrześniu w pełni sił i mocy rozpocząć walkę w jak najlepszym stylu" - wyliczał prezes Podhala.

 

Nowy szkoleniowiec nowotarżan urodził się w 1979 r. w Richmond Hill w kanadyjskiej prowincji Ontario. Karierę zawodniczą rozpoczął w rozgrywkach lig juniorskich, a następnie akademickich (OJHL, NCAA i USports). Ukończył studia na Uniwersytecie Wiktorii, a tematem jego pracy magisterskiej była analityka w hokeju na lodzie.

 

Jako trener zadebiutował w sezonie 2012/2013 w lidze OJHL, pełniąc funkcję asystenta w Pickering Panthers. Kolejne dwa sezony był asystentem w drużynie akademickiej Uniwersytety York w rozgrywkach USports. Następnie przeniósł się do Brampton Beast, grającym w ECHL, trzeciej po NHL i AHL lidze w Ameryce Północnej. Był tu odpowiedzialny za analizy wideo.

 

W sezonie 2017/2018 Barski przeniósł się do Europy, gdzie został asystentem trenera Pata Curcio, a następnie Fina Kai Suikkanena we włoskiej drużynie HC Bolzano.

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie