Do końca sezonu 2018/2019 najwyższej czeskiej klasy rozgrywkowej pozostały trzy kolejki. Funkcję lidera nadal pełni Slavia, która po zwycięstwie nad głównym rywalem w kontekście wywalczenia mistrzowskiego tytułu, czyli Viktorią Pilzno (3:1), posiada pięć punktów przewagi.

 

Wydaje się, że prażanie nie będą w stanie roztrwonić takiej przewagi i raczej bez problemu zakończą niezwykle udany sezon sięgnięciem po trofeum. FK Jablonec jest już z kolei pewny czwartego miejsca, co dla podopiecznych Petra Rady będzie się wiązało z grą w play offach do eliminacji Ligi Europy.

 

Od obecnego sezonu obowiązuje nowy format rozgrywek w 1. lidze czeskiej. Po 30 kolejkach fazy zasadniczej tabela zostanie podzielona na trzy grupy bez podziału punktów - drużyny z miejsc 1-6 będą walczyły o mistrzostwo kraju w systemie każdy z każdym, a z miejsc 11-16 o utrzymanie (spadek będzie dotyczył dwóch drużyn, które na koniec będą miały najmniej punktów). Najciekawiej sytuacja prezentuje się w środku tabeli - ekipy z miejsc 7-10 będą rywalizowały w systemie pucharowym (mecz i rewanż), a zwycięzca zagra z klubem z czwartego lub piątego miejsca (zależnie od tego czy któraś z drużyn z czołówki sięgnie po Puchar Czech) o awans do Ligi Europejskiej.

 

Transmisja spotkania Slavia Praga - FK Jablonec od godziny 19.55 na Polsatsport.pl. Komentują Grzegorz Michalewski i Marcin Kalita. Telewizyjna premiera meczu od godziny 22.00 w Polsacie Sport News.

 

WYNIKI I TABELA LIGI CZESKIEJ