Drzyzga: Sam Leon niczego nie wygra

Siatkówka

- Ten sezon Perugii pokazał, że sam Wilfredo Leon niczego nie wygra. Wszyscy dookoła muszą grać dobrze i być w formie - powiedział w magazynie #7strefa Fabian Drzyzga. Rozgrywający reprezentacji Polski stwierdził, że docenia klasę sportową Leona, ale z pewnością nie dostanie on miejsca w składzie tylko i wyłącznie za zasługi.

Leon już niedługo będzie mógł występować w reprezentacji Polski. Biorąc pod uwagę fakt, że pozycja na jakiej występuje jest w kadrze Vitala Heynena mocno obsadzona, przed selekcjonerem trudny wybór.

 

- Zdecydowanie trener będzie musiał to rozegrać w jakiś swój "chytry" sposób. Inaczej sobie tego nie wyobrażamy. Nie może wejść do drużyny super zawodnik, nowa postać i z miejsca grać. Wszystko trzeba sobie wywalczyć. Nawet ten sezon w Perugii pokazał, że sam Wilfredo Leon niczego nie wygra. Wszyscy dookoła muszą grać dobrze i być w formie - stwierdził Drzyzga.

 

Rozgrywający powiedział, że siatkarz Perugii musi zapracować na grę w podstawowym składzie reprezentacji Polski.

 

- Wiemy, na jakim poziomie będzie grał Leon. Nie będzie jednak tak, że od razu dostanie miejsce w składzie. Jest to prawdopodobnie, ale musi na to zapracować. Są inni zawodnicy, którzy na pewno nie odpuszczą nowemu koledze - dodał.

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze