Gwiazda Arsenalu opuści finał Ligi Europy?

Piłka nożna
Gwiazda Arsenalu opuści finał Ligi Europy?
fot. PAP

29 maja Arsenal rozegra swój pierwszy finał europejskich rozgrywek od 2006 roku. Na Stadionie Olimpijskim w Baku "Kanonierzy" zmierzą się z Chelsea. Wiele wskazuje na to, że do stolicy Azerbejdżanu nie poleci Henrikh Mkhitaryan. Jego absencja nie będzie jednak spowodowana kontuzją, lecz konfliktem na tle politycznym.

Od lat Azerbejdżanem i Armenia nie utrzymują stosunków dyplomatycznych. Wszystko z powodu konfliktu o tereny Górskiego Karabachu. Obie strony grożą nawet podjęciem działań zbrojnych. Dlatego właśnie Ormianie mają zakaz wstępu na teren Azerbejdżanu. Mkhitaryan, który jest gwiazdą Armenii oraz Arsenalu, teoretycznie nie może przylecieć z drużyną do Baku.

UEFA zapewniała klub z północnego Londynu, że reprezentant Armenii będzie mógł wyjątkowo udać się do kraju Azerów, ale istnieje duże ryzyko niebezpieczeństwa ze strony lokalnych kibiców. Arsenal boi się o bezpieczeństwo swojego piłkarza, dlatego jak podaje "The Guardian", klub woli pozostawić swojego piłkarza w Londynie.

Mkhitaryan opuścił już w tym sezonie mecz w Baku, kiedy to Arsenal mierzył się z Karabachem Agdam (3:0). Wcześniej, gdy Ormianin grał w Borussii Dortmund, również nie poleciał do Azerbejdżanu, kiedy jego drużyna mierzyła się z Gabalą w rozgrywkach Ligi Europy.

Arsenal nie ukrywa rozczarowania całą organizacją finału w Baku. Wysokie koszty transportu oraz drogie bilety spowodowały, że wielu fanów "Kanonierów" zdecydowało pozostać się w domach w tym ważnym dniu. Mimo przyznania tylko sześciu tysięcy biletów dla kibiców obu drużyn, wejściówki od kilku wciąż są dostępne w sprzedaży na oficjalnej stronie zespołu "The Gunners".

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie