Łoboda we władzach Międzynarodowej Federacji Taekwon-Do

Sporty walki
Łoboda we władzach Międzynarodowej Federacji Taekwon-Do
fot. PAP

Tadeusz Łoboda został wybrany sekretarzem generalnym Międzynarodowej Federacji Taekwon-Do (ITF) podczas kongresu tej organizacji w niemieckim Inzell.

W 1991 roku Łoboda był inicjatorem i jednym z założycieli Polskiego Związku Taekwon-Do. W latach 1991-2015 pełnił funkcję prezesa, a obecnie jest wiceprezesem do spraw organizacyjno-szkoleniowych. Od 2004 roku stoi na czele Europejskiej Federacji Taekwon-Do.

 

ITF zrzesza 124 państwa z sześciu kontynentów. Pierwsze sekcje tej dyscypliny sportu w Polsce powstały w 1974 roku. Od początku lat 90. XX wieku Polacy wiodą prym w Europie, zaliczając się też do światowej czołówki. Czterokrotnie zwyciężali w klasyfikacji medalowej mistrzostw świata: w 2003 roku w Warszawie, w 2005 w niemieckim Dortmundzie, w 2007 w Quebec (Kanada) i w 2013 w hiszpańskim Benidorm.

 

Podczas odbytych w końcu kwietnia tego roku w niemieckim Inzell 15. mistrzostw świata juniorów i 21. seniorów Polska zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej państw zdobywając 6 złotych, 11 srebrnych i 12 brązowych medali.

mż, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze