Kowalski: Termin finału Ligi Mistrzów to sadyzm ze strony UEFA

Piłka nożna

Kończący się wielkimi krokami piłkarski sezon klubowy zostanie zwieńczony finałami Ligi Europy oraz Ligi Mistrzów, które odbędą się odpowiednio 29 maja oraz 1 czerwca. Zdaniem Cezarego Kowalskiego oba terminy, a zwłaszcza ten drugi jest bardzo późny.

Rewanżowe mecze półfinałowe w Champions League odbyły się 7 i 8 maja. Przepustkę do finału, który odbędzie się w Madrycie wywalczyły ekipy Tottenhamu i Liverpoolu.

 

- Jestem przekonany, że gdyby to toczyło się w tym rytmie, w którym toczyła się Liga Mistrzów do momentów półfinałowych, to obaj trenerzy woleliby zagrać od razu. To jest jakiś sadyzm ze strony UEFA, żeby tak późno organizować ten finał - powiedział Kowalski.

 

Wydłużony sezon klubowy nie jest dobrą informacją zwłaszcza dla tych piłkarzy, którzy chwilę później będą powołani na mecze reprezentacyjne.

 

- Pamiętajmy, że ci piłkarze zagrają finał Ligi Mistrzów, a większość z nich pojedzie na reprezentację, ponieważ są jeszcze dwa mecze eliminacyjne oraz Final Four Ligi Narodów, który jest w Portugalii. Zawodnicy będą mieć ten sezon trochę wydłużony, ale pamiętajmy, że kolejny poważmy mecz zagrają dopiero pod koniec sierpnia, więc wtedy mogą pojechać sobie na urlop - skwitował sekretarz Polskiego Związku Piłki Nożnej, Maciej Sawicki.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie