Boniek: Piast był jak Indianie

Piłka nożna

Nie można powiedzieć, że Piast ograł Legię. Piast ograł wszystkich – mówi w programie „Prawda futbolu” Romana Kołtonia prezes PZPN Zbigniew Boniek. – To bardzo miłe, bo chyba wszyscy kibicowali drużynie z Gliwic. Końcówkę sezonu można porównać z dawnymi czasami, gdy chodziło się do kina na westerny. Wszyscy trzymali wtedy kciuki za biednych Indian, którzy zawsze mieli mniejsze możliwości. Tak jak teraz Piast - komentuje pół żartem, pół serio mistrzostwo Polski Gliwic prezes PZPN.

Wynik, jaki osiągnął Piast, pokazuje, że przy odpowiednim systemie, trenerze, gdy w klubie wszystko jest poukładane, to w naszej lidze można osiągnąć wiele, bo wszystkie drużyny są mniej więcej takie same – uważa „Zibi”.

 

- Szczere gratulacje dla Piasta. Bardzo szczere – dodaje prezes PZPN, który odniósł się do różnicy w budżetach Legii – szacowanego na 160-180 mln zł i Piasta – 25-28 mln zł.

 

- Gdyby to budżety grały, Kuwejt byłby mistrzem świata – zaczął „Zibi”. – Piast przez cały sezon był w dość komfortowej sytuacji. Gliwiczanie bawili się grą, oni nie mieli żadnego obciążenia, bo nikt na nich nie stawiał. Cały czas byli na czwartm, piątym, szóstym miejscu. We właściwym momencie stworzyła im się okazja, ale trzeba dodać, że inni tę okazję dla Piasta też tworzyli. Legia w ostatnich czterech meczach na 12 możliwych punktów zdobyła dwa. Piast umiał tę okazję wykorzystać. Z drugiej strony warto zauważyć, że gliwiczanie tak naprawdę to mieli dwa mecze pod wielką presją. Przedostatni w Szczecinie i ostatni u siebie z Lechem - komentuje Boniek.

 

- W pozostałych meczach Piast się bawił, grał z dużym entuzjazmem, przy super atmosferze w drużynie. Trener Fornalik używał chyba najmniej zawodników w całej lidze. Duża stabilizacja składu, powtarzalność wystarczyła na tę ligę. I bardzo dobrze – mówi z dużą radością Boniek.

 

- Niektórzy już dziś zaczynają się martwić co będzie z Piastem w rozgrywkach europejskich. Nie wiem, co zrobi Piast w Champions League, ale wiem, co zrobili inni. Piast ma prawo zrobić to samo. Problem naszego piłkarstwa klubowego na arenie międzynarodowej to jest zupełnie inna sprawa. Na dziś cieszmy się z tego mistrzostwa Piasta, jeszcze raz wielkie gratulacje – kończy Boniek.

 

Co jeszcze powiedział o zakończeniu rozgrywek Lotto Ekstraklasy?

 

Zapraszamy do obejrzenia fragmentu „Prawdy futbolu” lub do obejrzenia całego odcinka, który znajdziecie TUTAJ

B, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie