Brazylijczyk wrócił do Jastrzębskiego Węgla. "To wielki klub"

Siatkówka
Brazylijczyk wrócił do Jastrzębskiego Węgla. "To wielki klub"
fot. Cyfrasport

Brazylijski rozgrywający Raphael Margarido "Vinhedo" został siatkarzem Jastrzębskiego Węgla. Jest drugim zawodnikiem pozyskanym przez ten klub po zakończeniu sezonu.

36-letni siatkarz podpisał dwuletni kontrakt, będzie zmiennikiem reprezentanta Niemiec Lukasa Kampy. "Vinhedo" wrócił do jastrzębskiego klubu po siedmiu latach. Wtedy zdobył z zespołem klubowe wicemistrzostwo świata pod kierunkiem trenera Lorenzo Bernardiego.

 

- Zdecydowałem się na przyjście do Jastrzębskiego Węgla po raz drugi, ponieważ jest to wielki klub, z którym mam sporo miłych wspomnień. Mam nadzieję, że w nadchodzących rozgrywkach będziemy mieli wiele okazji do wspólnego świętowania zwycięstw i sukcesów – zacytowała Brazylijczyka strona internetowa Jastrzębskiego Węgla.

 

 

Rozgrywający większość sportowej kariery spędził w ojczyźnie. Występował – jako zawodowy żołnierz – w ekipie brazylijskiej armii. Grał też w tureckim Halkbanku Ankara, rumuńskim Remat Zalau, portugalskiej Benfice Lizbona, a ostatnio w Chemiku Bydgoszcz. Był reprezentantem swojego kraju.

 

- Raphael był naszym pierwszym wyborem, jeśli chodzi o drugiego rozgrywającego. Szukaliśmy zawodnika doświadczonego, a jednocześnie z motywacją do gry. I w tym kontekście znaleźliśmy idealnego kandydata, perfekcyjnie pasującego do całości. Rafa ma doświadczenie, prezentuje bardzo solidny poziom i cieszy się z powrotu do Jastrzębia. On gwarantuje wsparcie zespołowi pod nieobecność Lukasa Kampy w okresie przygotowawczym, podczas mistrzostw Europy, a później w czasie kwalifikacji olimpijskich w styczniu. Będzie dla zespołu bardzo ważnym graczem. Cieszymy się z jego powrotu – ocenił włoski trener jastrzębian Roberto Santilli.

 

Wcześniej umowę z klubem podpisał przyjmujący Tomasz Fornal z Cerrad Czarnych Radom.

 

Jastrzębski Węgiel zakończył sezon z brązowym medalem. W klubie pozostali atakujący Dawid Konarski, rozgrywający Lukas Kampa, przyjmujący Christian Fromm i Julien Lyneel oraz libero Jakub Popiwczak. Pożegnało się z Jastrzębiem sześciu graczy: Grzegorz Kosok, Dawid Gunia, Jakub Turski, Wojciech Ferens, Patryk Czyrniański i Nikodem Wolański.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze