Liga Narodów: Polska – Włochy. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Polskie siatkarki zmagania w tegorocznej edycji Ligi Narodów rozpoczną na turnieju w Opolu. Pierwszym przeciwnikiem będzie reprezentacja Włoch. Relacja na żywo z meczu Ligi Narodów Polska – Włochy na Polsatsport.pl od godziny 20.15.

Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego rozpoczęły sezon od zwycięskiej wyprawy do Montreux. W rozegranym tam turnieju towarzyskim Volley Masters zajęły pierwsze miejsce, ogrywając w finale reprezentację Japonii. Włoszki zajęły w Szwajcarii miejsce trzecie, a do Opola przyjechały w podobnym zestawieni. 
 
– Włoszki nie są tu w swym pierwszym składzie. W Montreux ich trener trochę rotował tym składem. Jest tam bardzo doświadczona Lucia Bosetti, która jest mentorem tego zespołu. To było widać na turnieju, gdy przyjechała trochę spóźniona, ale dała dużo tej drużynie. Musimy jednak przede wszystkim skupić się na własnej grze, a nie na przeciwniczkach – stwierdziła Malwina Smarzek.
 
Włoszki to aktualne wicemistrzynie świata, ale w ich składzie na turniej w Opolu jedynie Lucia Bosetti i Ofelia Malinov grały wiodące role na MŚ 2018. W reprezentacji Polski wydarzeniem jest powrót rozgrywającej Joanny Wołosz. Czy poprowadzi ona reprezentację Polski do zwycięstwa?  
 
– To bardzo dobry zespół, techniczny. Największe gwiazdy jeszcze odpoczywają, więc to będzie dobra okazja dla nas, żeby się zmierzyć z nimi już teraz. To jest dobry moment i myślę, że może być dobry mecz – powiedziała Wołosz o rywalkach z Italii.
 
Relacja na żywo z meczu Ligi Narodów Polska – Włochy na Polsatsport.pl we wtorek od godziny 20.15.
RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie