W czerwcu czekają nas kolejne emocje związane z eliminacjami Euro 2020. Polska zmierzy się kolejno z Macedonią Północną oraz Izraelem. W meczu na PGE Narodowym w zespole Andreasa Herzoga najprawdopodobniej zabraknie Dabbura. 27-letni piłkarz bierze w tym terminie ślub, o czym nie poinformował swojej drużyny narodowej.

W Izraelu kibice i działacze są bardzo niezadowoleni z zachowania swojej gwiazdy. Piłkarz być może wystąpi we wcześniejszym meczu z Łotwą, jednak na niedzielny mecz z Polakami Dabbur może nie przylecieć. Napastnik zaplanował termin ślubu ponad rok temu, nie wiedząc, jak ułożą się mecze eliminacji Euro 2020.

- Wszystko się wyjaśni w ciągu 24 godzin. Dowiem się, czy będę w stanie przyjechać na zgrupowanie. Ostateczna decyzja należy do mojej przyszłej żony - poinformował Dabbur.

Nieobecność 27-letniego napastnika może być mocno odczuwalna przez Izrael. Jego dobra forma w RB Salzburg została zauważona przez Sevillę, która wykupiła go za 15 milionów euro. Zawodnik, który pierwszego lipca przeniesie się do Hiszpanii, strzelił w bieżących rozgrywkach 35 goli w 47 meczach.

WYNIKI I TERMINARZ ELIMINACJI EURO 2020