NHL: Blues w wielkim finale

Inne
NHL: Blues w wielkim finale
fot. PAP

Hokeiści St. Louis Blues pokonali u siebie San Jose Sharks 5:1 i wygrali rywalizację do czterech zwycięstw 4-2 w finale Konferencji Zachodniej ligi NHL. Blues zagrają o Puchar Stanleya po raz pierwszy od 1970 roku. Nigdy nie zdobyli tego trofeum.

- Wielu z nas czuło, że jesteśmy blisko awansu, ale wcześniej nie mogliśmy znaleźć sposobu na pokonanie rywali. Przeprowadziliśmy wewnątrz zespołu kilka uczciwych rozmów i powiedzieliśmy sobie, że musimy grać lepiej. Spojrzeliśmy sobie w oczy i dokonaliśmy tego - powiedział kapitan Blues Alex Pietrangelo.

 

Blues w wielkim finale grali trzykrotnie, ale po raz ostatni w 1970 roku. Wówczas przegrali 0-4 z Boston Bruins, z którymi zmierzą się w tegorocznym finale.

 

- To był wyjątkowy moment dla nas wszystkich. Jesteśmy podekscytowani i już nie możemy doczekać się finałowej rywalizacji - przyznał bramkarz Blues Jordan Binnington, który we wtorkowym spotkaniu zaliczył 25 skutecznych interwencji.

 

Bruins mają szansę na zdobycie Pucharu Stanleya po raz siódmy w historii. Blues z kolei trzy swoje dotychczasowe rywalizacje o to trofeum przygrywali 0-4.

 

Pierwsze dwa mecze zostaną rozegrane w Bostonie (27 i 29 maja).

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze