Kąkolewska: Z każdym meczem będzie tylko lepiej

Siatkówka

Reprezentacja Polski zakończyła pierwszy turniej Ligi Narodów pewnym zwycięstwem nad Tajlandią 3:0. Wcześniej w Opolu nasze siatkarki wygrały 3:1 z Niemkami, a w pierwszym meczu uległy 2:3 wicemistrzyniom świata Włoszkom. - Na inaugurację chyba za bardzo chciałyśmy pokazać się polskiej publiczności. Jestem przekonana, że teraz będzie już tylko lepiej - powiedziała środkowa reprezentacji Agnieszka Kąkolewska.

Marta Ćwiertniewicz: W końcu było widać, że gra sprawia Wam dużą radość. Do tego była to skuteczna gra.

 

Agnieszka Kąkolewska: Na pewno tego turnieju nie zaczęłyśmy tak, jak chciałyśmy. Nie było tu naszej postawy z Montreux. Może za bardzo chciałyśmy pokazać naszej publiczności, że gramy coraz lepiej, a wyszło wręcz odwrotnie. Tym razem emocje już puściły i wyglądało to lepiej, ale wiem, że możemy grac jeszcze lepiej.

 

Bardzo dobrze wyglądała Pani współpraca z Joanną Wołosz.

 

Myślę, że trudno było się zgrać, bo przed tym turniejem razem trenowałyśmy tylko raz. Teraz z każdym meczem powinno być lepiej.

 

Teraz trochę odpoczynku i wyjazd do Holandii. Tam mecze z Bułgarią, Brazylią i gospodyniami. Która z tych drużyn będzie najtrudniejszym rywalem?

 

W teorii Brazylia, a wszystko okaże się podczas turnieju, bo w Lidze Narodów nie ma słabych zespołów. Do każdego trzeba podejść z taką samą motywacją.

 

WYNIKI I TABELA LIGI NARODÓW

Marta Ćwiertniewicz, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze