Wychowanek Arki Gdynia do tej pory nie grał na poziomie ekstraklasy. Oprócz Bytovii, reprezentował barwy drugoligowego Gryfa Wejherowo i pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice. Ma 23 lata, może grać na środku i lewej stronie obrony. Z łódzkim klubem związał się dwuletnim kontraktem.

 

- Maciej to lewonożny środkowy obrońca i też na taką pozycję będzie przygotowywany do gry w naszym klubie. Zależało nam, aby na tą pozycję pozyskać Polaka. Jego atutem jest bardzo dobre wprowadzenie piłki, moc oraz profesjonalizm. Mam nadzieję, że ten potencjał zostanie wykorzystywany w naszym zespole – powiedział cytowany na stronie internetowej ŁKS jego dyrektor sportowy Krzysztof Przytuła.

 

Wcześniej do drużyny beniaminka ekstraklasy z drugoligowej Stali Stalowa Wola dołączył 22-letni pomocnik Michał Trąbka. Klub przedłużył też kontrakty z Patrykiem Bryłą i Łukaszem Piątkiem. Odszedł za to Słowak Lukas Bielak.

 

Prezes ŁKS Tomasz Salski zapowiedział, że przed występami w ekstraklasie drużynę wzmocni pięciu zawodników. Wszyscy mają być do dyspozycji szkoleniowca 10 czerwca, kiedy beniaminek rozpocznie przygotowania.

 

WYNIKI I KOŃCOWA TABELA FORTUNA 1 LIGI