Babilon MMA 8: Mistrz w karcie walk! Poznał rywala

Sporty walki
Babilon MMA 8: Mistrz w karcie walk! Poznał rywala

Daniel Skibiński (13-5, 2 KO, 2 SUB) po wielu tygodniach spekulacji ostatecznie znalazł się w rozpisce gali Babilon MMA 8/Babilon Fight Night 1 w Pruszkowie. Już 31 maja reprezentant Ankosu MMA Poznań zmierzy się z Rosjaninem Zalimkhanem Yusupovem (9-3, 1 KO, 7 SUB). Bilety dostępne na eventim.pl.

Po zwycięstwie z Pawłem Pawlakiem Skibiński sięgnął po pas mistrzowski organizacji Babilon MMA. W Pruszkowie jednak nie będzie bronił tytułu, a walka odbędzie się na dystansie trzech rund.

 

- Były pewne zawirowania, gala była przełożona. Doszliśmy do wniosku, że takie rozwiązanie będzie optymalne. W kolejnym pojedynku wystąpie w walce mistrzowskiej i będę bronił tytuł - mówi Skibiński.

 

Reprezentant Ankosu MMA Poznań aktualnie notuje serię siedmiu zwycięstw z rzędu, a cztery z nich wygrał dla Babilon MMA. W piątym pojedynku w organizacji przyjdzie mu zmierzyć się z Zalimkhanem Yusupovem.

 

Rosjanin w ostatnich trzech walkach trzykrotnie poddawał swoich rywali, a dwukrotnie czynił to w pierwszych rundach walki. Yusupov zwycięsko kończył 7 z 9 ostatnich pojedynków. W przeszłości miał okazję walczyć m.in. dla organizacji Fight Nights Global.

 

W głównej walce wieczoru gali Babilon MMA 8/Babilon Fight Night 1 niepokonany na zawodowych ringach pięściarskich Michał Cieślak (18-0-1NC, 12 KO) spotka się w wadze junior ciężkiej z olimpijczykiem z Pekinu Nigeryjczykiem Olanrewaju Durodolą (29-6, 27 KO).

 

- Połączenie boksu zawodowego z mieszanymi sztukami walki będzie polskim świętem sportu. Pokażemy, że dwie dyscypliny mogą świetnie współgrać na jednym evencie – mówi Tomasz Babiloński, organizator gali.

 

Transmisja wydarzenia w piątek 31 maja od godziny 19:30 w Polsacie Sport Fight oraz od 20:00 w Polsacie Sport Extra oraz Super Polsacie, a od 22:05 w otwartym Polsacie.

 

Bilety dostępne na eventim.pl.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie