Bieniek oficjalnie w Cucine Lube Civitanova

Siatkówka
Bieniek oficjalnie w Cucine Lube Civitanova
fot. Cyfrasport

Mateusz Bieniek, który ostatnio występował w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, przeniósł się do Cucine Lube Civitanova! Włoski klub potwierdził transfer reprezentanta Polski na swojej stronie internetowej.

O tym, że Bieniek ma się przenieść do Cucine Lube Civitanova, mówiło się od dłuższego czasu. Sam zainteresowany nie chciał tego potwierdzić aż do tej pory. Jak poinformowano, podpisał trzyletni kontrakt.

 

- Podjąłem taką decyzję, ponieważ będę grał w jednym z najlepszych klubów na świecie. To sprawia, że jestem bardzo szczęśliwy. Gra w lidze włoskiej będzie dla mnie wspaniałym wyzwaniem. Jestem zdeterminowany i mam nadzieję, że zdobędę trofea w tej koszulce - powiedział Bieniek cytowany przez oficjalną stronę internetową włoskiego klubu.

 

 

W minionym sezonie Cucine Lube Civitanova wygrało mistrzostwo Włoch i Ligę Mistrzów. W składzie tej drużyny są między innymi Osmany Juantorena, Joandry Leal, Bruno Rezende czy Robertlandy Simon.

 

Dla Bieńka będzie to pierwszy zagraniczny klub w karierze. Wcześniej występował między innymi w Effectorze Kielce i ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.

 

- Trzy lata byłem w Kędzierzynie-Koźlu. Dwa razy zdobyliśmy mistrzostwo Polski, dwa razy Puchar Polski, raz srebrny medal PlusLigi, który był odbierany jako nasza duża porażka. Myślę, że naprawdę miło będę wspominał ten pobyt w ZAKSIE, ale czas na kolejny krok do przodu – mówił w magazynie #7strefa.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie