Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku rusza z przygotowaniami do zimy

Zimowe
Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku rusza z przygotowaniami do zimy
fot. PAP

Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku przebuduje latem instalację dośnieżania na część trasy FIS na Skrzycznem. To główna inwestycja przed kolejnym sezonem zimowym – poinformowała jego dyrektor Aleksandra Woźniak.

 - Prowadzimy już działania z myślą o następnym sezonie narciarskim. Przyczynią się one do zwiększenia jakości ośrodka popularnego wśród narciarzy. Przygotowanie infrastruktury na odpowiednim poziomie to absolutnie priorytetowa kwestia – powiedziała Woźniak.

 

Ośrodek przede wszystkim poprawi system dośnieżania tras. Woźniak poinformowała, że szczególnie istotna będzie przebudowa instalacji niezwykle popularnej trasy FIS, na odcinku Tartak – Uzdrowiskowa do mety.

 

COS chce latem poszerzyć także trasę „Ondraszek”. Termin realizacji nie zależy jednak w pełni od Ośrodka, ale przede wszystkim od przeprowadzanej przez samorząd Szczyrk procedury zmian w planie zagospodarowania przestrzennego. Jesteśmy przygotowani do tej inwestycji. Trzymamy kciuki, żeby jej rozpoczęcie możliwe było jak najszybciej – dodała Aleksandra Woźniak.

 

Ośrodek chce uatrakcyjnić także ofertę wiosenno-letnią. W tym okresie wielu turystów odwiedza Skrzyczne. Prócz pieszej turystyki jedną z najbardziej popularnych aktywności są zjazdy na rowerach. - Na etapie budowy specjalnych tras jest "po sąsiedzku" Szczyrk Mountain Resort. Takie plany ma również COS – dodała Woźniak.

 

COS jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Szczyrku. Dysponuje m.in. koleją linową na Skrzyczne, która w ostatnich latach została zmodernizowana.

mż, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze