Hokejowe MŚ Dywizji 1B w Polsce

Zimowe
Hokejowe MŚ Dywizji 1B w Polsce
fot. PAP

Przyszłoroczne hokejowe MŚ Dywizji 1B seniorów i juniorek U-18 zostaną rozegrane w Polsce. Jako miasto – gospodarz zostały zgłoszone Katowice. Decyzja zapadła podczas trwającego w Bratysławie kongresu światowej federacji (IIHF).

Hokeiści będą rywalizowali na przełomie kwietnia i maja, juniorki – w styczniu.

 

W tym roku młode Polski były czwarte w takim turnieju, rozgrywanym w Szkocji. Seniorzy w estońskim Tallinnie byli blisko awansu. Zajęli drugie miejsce z Rumunią, która miała tyle samo punktów, ale wygrała- po dogrywce – bezpośredni mecz.

 

 - Zabiegaliśmy o przyznanie organizacji tych zawodów i bardzo się cieszymy, że nasza oferta została pozytywnie oceniona. Staramy się jeszcze o to, by Polska mogła gościć również mistrzostwa seniorek. Decyzje IIHF potwierdzają, że nasze starania o wyprowadzenie polskiego hokeja z kryzysu są dobrze oceniane na arenie międzynarodowej, podobnie jak poziom organizowanych przez Polskę zawodów – powiedział prezes PZHL Mirosław Minkina.

 

W grudniu 2018 w Tychach zostały rozegrane MŚ Dywizji 1B juniorów do lat 20. Polacy zajęli tam drugie miejsce za Słowenią.

mż, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze